Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Слідами українського брухту

Європейська комісія до грудня 2021 року може прийняти рішення про заборону експорту брухту чорних металів за межі країн блоку, йдеться в повідомленні на сайті Міжнародного бюро з переробки матеріалів (Bureau of International Recycling, BIR).

А що ж в Україні? Металобрухт, який є незамінною сировиною для металургійної галузі, вивозять з України у рекордних обсягах, внаслідок чого вітчизняні підприємства вже відчувають дефіцит і змушені скорочувати виробництво.

У Федерації роботодавців послідовно виступають за те, щоб Україна експортувала продукцію з доданою вартістю, а не сировину, до того ж без будь-якої переробки.

«Я вже неодноразово говорив, що Україну просто переслідує сировинне прокляття. Безконтрольний експорт брухту - це найпримітивніший варіант розвитку вітчизняної промисловості», - стверджує генеральний директор ФРУ Раслан Іллічов.

Чому турки так охоче купують український брухт на перероблення і хто на цьому заробляє? Якими методами держава має захищати стратегічну галузь промисловості – металургію?

Точки зору експертів та представників влади у репортажі-розслідуванні «Слідами українського брухту».