Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Шлях до конкурентоспроможної економіки - ефективна взаємодія бізнесу та політиків

5 березня у Федерації презентували Маніфест роботодавців України кандидату у Президенти, лідеру Народного Руху України Віктору Кривенку.

Говорили про те, як бачимо економічне майбутнє України. Адже Маніфест – це програма економічного розвитку країни, написана реальним бізнесом. Важлива складова документу - пакет законопроектів, які дозволять швидкими темпами розвивати економіку, створювати нові робочі місця, зупинити масовий від'їзд українців, збільшити частку переробної промисловості у ВВП, зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, презентуючи Маніфест.

«Ми не збираємося чекати змін у політичному житті держави, тим більше, чекати, коли восени сформується новий парламент. Ми будемо вже зараз вести професійні дискусії від імені бізнесу щодо законопроектів, які дуже потрібні для підтримки вітчизняного виробництва, зупинення хвилі трудової міграції, забезпечення конкурентних заробітних плат для українців, гідного життя в країні. Тому, якщо хочете, я говорю зараз про коаліцію у Верховній Раді та Україні заради економічного зростання. Ми шукаємо і будемо шукати однодумців у діючому парламенті, щоб разом запитати у всіх інших політиків – а де ж підтримка розвитку вітчизняного бізнесу?» - наголосив Дмитро Олійник.

Дискусія тривала навколо ключових завдань Маніфесту - зупинення масового відпливу робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції, виведення української продукції на конкурентний рівень, створення 2 млн нових робочих місць в високопродуктивному секторі економіки, підвищення темпів зростання економіки на рівні не менше 7%, підтримка законопроекту «Купуй українське», роботи Експортно-кредитного агентства. Адже вкрай важливе питання для українських промисловця – це сприяння політиці експорту. На жаль, сьогодні окрім красивої картинки про ЕКА, від держави ми нічого, що б могло сприяти діяльності українських експортерів, не отримуємо, зазначили учасники зустрічі.

Віктор Кривенко підкреслив, що його позиція по цих питаннях збігається з точкою зору роботодавців. Україні необхідні вертикальні реформи – комплекс заходів з розвитку виробництва у стратегічних напрямках машинобудування, зокрема, судно-, агро-, машинобудування, автопром. Безумовно, необхідно розвивати поглиблену переробку – нічого не повинно бути експортованим у вигляді сировини. Основна ціль – гідне життя громадян - досягається створенням високооплачуваних робочих місць. Потужна економіка – запорука повернення людей із-за кордону.

Кандидат також висловив чітку позицію, що роботодавці – це замовник економічної політики у державі. Адже де є успішний бізнес, там є достаток у людей, там створюються родини, розвивається інфраструктура, зростає кількість освічених людей, і в результаті ми отримуємо націю, здатну зрозуміти і розвинути приклади успішного зовнішнього світу.

На закінчення зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Федерацією роботодавців та кандидатом у Президенти України Віктором Кривенком.

"Я є співавтором великої частини законопроектів у цьому Меморандумі, прийняття яких вимагають роботодавці та здоровий глузд.Простих рецептів нема. Водночас, вчені й економісти прорахували, що річного рівня ВВП у 498 мільярдів доларів, середньої зарплати — 988 та пенсії 489 доларів реально досягти до 2030 року. Якщо притримуватися політики національного прагматизму й неопротекціонізму", - переконаний Віктор Кривенко.