Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Щоб підприємства жили та розвивалися, необхідно створювати ринок для тих компаній, які готові виробляти в Україні

Разом із нашими друзями та колегами із Сумського обласного об'єднання організацій роботодавців, очолюваного членом Президії Ради ФРУ Григорієм Дашутіним, зустрілися з головою Сумської облради Віктором Федорченком, представниками профспілок, відвідали Концерн «Нікмас» та «Сумихімпром».

Говорили про проблемні питання, з якими стикаються промислові підприємства, малий та середній бізнес регіону, та як змінити ситуацію.

Через пандемію та економічну кризу вимушені закриватися промислові підприємства по всій Сумщині, бо не мають можливості розвиватися і платити зарплату працівникам, розповів очільник депутатського корпусу.

Відповідно, безробіття в регіоні зростає і нині нараховується менше 200 тисяч працюючих. Ця цифра, враховуючи карантинні обмеження, буде тільки знижуватися.


Звісно, наша країна в розпал економічної кризи, спричиненої коронавірусом, не має можливостей «залити грошима» свою економіку за прикладом західних країн чи Китаю. Але має змогу вимагати, щоб товари, які закуповує держава, були принаймні частково виготовлені в Україні, тим самим створивши ринок для тих компаній, які готові розвивати виробництво в Україні. Саме тому Федерація роботодавців України наполягає на необхідності локалізації виробництва в Україні та прийнятті відповідного законопроекту, зазначив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

За прикладами на Сумщині далеко ходити не треба - «Конотопський механічний завод», на якому працює 400 людей, минулого року брав участь у тендері на виготовлення запірної арматури для нафтогазопереробної галузі. Але конкурс виграли китайці. Завод – на грані закриття, розповідають місцеві депутати.

«Сумихімпром» виробляє мінеральні добрива, а сільгоспвиробники закуповують їх в інших місцях. Минулого року придбано міндобрив на 60 млрд грн, з них на «Сумихімпромі» - лише на 6 млн грн.

Вважаємо одним із ключових пріоритетів захист внутрішнього ринку, зокрема, ринку мінеральних добрив, виробництво складних добрив.

Необхідно мати повний цикл виробництва у аграрно-промисловому секторі. Для нас важливо, щоб українські фермери використовували нашу якісну техніку, наші засоби захисту рослин, добрива, насіння. Саме тому Уряд має забезпечити комплексну підтримку цих галузей.

Концерн «Нікмас» виробляє компресорне обладнання та здійснює ремонт турбін, які використовуються в багатьох галузях.

Споживачами продукції концерну потенційно можуть бути великі державні природні монополії – Укрзалізниця, Укргідроенерго, Енергоатом, Укргазвидобування.

Наразі на тендерах замовники, зазвичай, використовують лише ціновий критерій для оцінки. Але є вартість життєвого циклу обладнання. Зазвичай у місцевих виробників сервісне обслуговування дешевше.

Виробники компресорів в Україні стикаються з демпінгом зі сторони іноземних виробників.

Конкретно Туреччина через різні інструменти субсидує свої компанії, які виготовляють компресорне обладнання, у розмірі до 40 % від ціни продукції на експорт.

Протекціоністські закони є у переважній більшості країн світу і Україна не має бути виключенням.

Наразі на Сумщині працюють над Стратегією регіонального розвитку. Руслан Іллічов озповів про наш досвід у Чернігівській області, де підписано тристоронній Меморандум про співпрацю та узгоджені дії між Чернігівською ОДА, Федерацією роботодавців та Пожмашина - одним із ключових роботодавців та платників податків регіону.

Промислові компанії Сумщини також зацікавлені у ініціативах ФРУ у сфері екомодернізації, тож готові активно долучатися до роботи нашого Комітету екології.

sumy 2

sumy 3