Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

«Ринки праці та нові підходи працевлаштування» - представники ФРУ та наші партнери з Конфедерації роботодавців Латвії стали учасниками міжнародної панельної дискусії

Дискусія відбулася в рамках міжнародної конференції «Освіта, перепідготовка та інклюзія: трансформація під час кризи» за участі урядовців залучених міністерств, представників Європейської Комісії, закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Актуальність і якість майбутньої професійної освіти залежать від її здатності реагувати на вимоги, що змінюються. Професійна освіта, посилена технологіями та визнанням попереднього навчання (RPL), стане основним компонентом майбутньої освіти та концепції навчання впродовж життя!

Лінардс Цвайґзне, координатор проєкту ЄСФ «Студенти професійних навчальних закладів - участь у навчанні в робочому середовищі (WBL) та навчанні в компаніях» від Латвійської конфедерації роботодавців поділився досвідом впровадження проєкту та впливом дуальної форми навчання на покращення рівня підготовки та працевлаштування молоді.

Людмила Василега зазначила, що Федерація роботодавців завжди приділяла особливу увагу питанням професійного розвитку, саме при Федерації на початку лютого 2022 року був створений Центр компетенцій та розвитку людського капіталу.

Майже з березня місяця Федерація разом з соціальними партнерами: Національним агентством кваліфікацій, організаціями роботодавців Німеччини, Латвії тощо розпочали проведення вебінарів, консультацій та супровід роботодавців у напрямку професійного розвитку персоналу та регулювання професійних кваліфікацій. Також відзначила основні тренди та тенденції: необхідність системного аналізу ринку праці, короткотермінових програм навчання, подальша розробка професійних стандартів та швидке оновлення освітніх, розвиток дуальної форми навчання та затребуваність роботодавцями у кандидатів на працевлаштування м’яких навичок - soft skills.

Проблема з відсутністю кваліфікованих працівників залишається, тому подолання розриву в навичках має стати стратегічним завданням не тільки окремих підприємств, але й державної політики, адже саме якість людського капіталу є одним з ключових факторів економічного зростання та конкурентоздатності країни на глобальному ринку в епоху безпрецедентних технологічних трансформацій.

Федерація роботодавців України продовжує проводити консультації для підприємств щодо питань роботи з персоналом та розвитку людського капіталу.

Звертайтесь - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Разом заради перемоги та відновлення країни!

1

2

3

4