Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці та профспілки закликали Уряд не приймати невиваженого рішення щодо відмови у підтримці хімпрому. Під загрозою 20 тисяч робочих місць

Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні та Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні звернулися до Прем’єр-міністра України.

У провадженні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства знаходяться два спеціальні розслідування щодо імпорту добрив в Україну, йдеться у зверненні.

За даними авторів документу, за результатами зазначених розслідувань Мінекономіки підтвердило наявність фактів та обставин, що є правовою основою для запровадження спеціальних захисних заходів.

Фінансовий стан хімічних підприємств країни вказує на наявність економічної доцільності та необхідності впровадження спеціальних обмежувальних заходів, передбачених законодавством України та нормами ВТО.

Останнім часом на різних майданчиках від представників державних органів лунають думки про недоцільність введення квот на імпорт мінеральних ·добрив, що можуть вплинути на рішення членів Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

До СПО роботодавців та СПО об'єднань профспілок надходять звернення трудових колективів підприємств хімічної галузі, які глибоко стурбовані перспективою скорочення робочих місць на підприємствах унаслідок відмови Мінекономіки та МКМТ задовільнити справедливі вимоги українських виробників мінеральних добрив щодо запровадження спеціальних заходів стосовно імпорту мінеральних добрив в Україну.

На вітчизняних хімічних підприємствах: Дніпроазот, Рівнеазот, Сєверодонецьке об'єднання «Азот», Одеський припортовий завод, Дніпровський завод мінеральних добрив, Сумихімпром, Азот (м.Черкаси), Гросдорф, Агровіт груп та інших, безпосередньо зайнято більше 20 тисяч працівників. Переважно ці підприємства є містоутворюючими. Враховуючи нинішню економічну кризу, для багатьох родин заробітна плата одного з членів сім'ї є єдиним джерелом доходу.

З метою недопущення прийняття МКМТ невиважених рішень, які можуть мати негативні наслідки для стабільної роботи вітчизняних хімічних підприємств та недопущення соціально-економічної напруги у трудових колективах, вважаємо за доцільне відтермінувати прийняття будь-якого рішення під час її засідання 22.06.2020, йдеться у зверненні.

З огляду на зазначене, відповідно до положень Генеральної угоди щодо залучення сторін Угоди до діалогу при погіршенні умов праці або скороченні робочих місць, а також з урахуванням домовленостей щодо необхідності обговорення проблемних питань хімічної промисловості, досягнутих під час спільної зустрічі 17.06.2020, автори документу звертаються до Прем’єр-міністра, до прийняття рішення МКМТ провести перемовини з усіма зацікавленими сторонами щодо обмежувальних заходів стосовно імпорту мінеральних добрив в Україну.

Автори звернення просять Прем’єр-міністра:
  • відтермінувати прийняття остаточного рішення МКМТ щодо (не)впровадження спеціальних заходів строком на ЗО днів (як це вже було зроблено на прохання декількох аграрних асоціацій 22 травня 2020 року);
  • провести зустріч з представниками роботодавців, профспілок та національних хімічних підприємств для прийняття виваженого та збалансованого рішення.