Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці підтримують мораторій на банкрутство під час карантину

Процедури банкрутства повинні враховувати обмеження для бізнесу під час карантину

Федерація роботодавців звернулась до Комітету з питань економічного розвитку та Голови Верховної Ради з пропозицією прискорити розгляд і прийняття проекту законопроекту № 3322.

У період здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), внаслідок погіршення платоспроможності для багатьох компаній значно зросли ризики опиниться під загрозою банкрутства.

На додаток до вже прийнятих Урядом та парламентом заходів з підтримки бізнесу, необхідно передбачити превентивні та компенсаторні механізми, які дозволять бізнесу отримати час і можливість для відновлення платоспроможності.

Саме на це спрямований проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 10.04.2020 № 3322.

Прийняття законопроекту дозволить створити умови:
  • унеможливлення масового банкрутства компаній;
  • уникнення ситуацій зловживань з боку кредиторів;
  • встановити обґрунтовані терміни процедур, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, з урахуванням обмежувальних заходів, запроваджених Урядом;
  • розширити інструментарій взаємодії кредиторів і боржників з урахуванням дистанційних форм роботи;
  • уникнути надмірного фінансового навантаження на боржників.

Роботодавці переконані, що невідкладний розгляд і прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню умов збереження зайнятості і швидкому відновленню економіки вже у 2020 році.