Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці обговорили з європейськими експертами розробку нової редакції Кодексу України «Про надра»

Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник зустрівся з лідером Команди проекту «Розробка нового Кодексу України «Про надра» Гюнтером Тіссом, який ініційовано та фінансується Європейською Комісією.

Сторони обговорили актуальні проблеми інвестиційного клімату в Україні, завдання удосконалення державної політики у сфері надрокористування, перспективи та напрямки модернізації законодавства.

Дмитро Олійник, презентуючи програмні документи Федерації – План модернізації та Маніфест роботодавців України, зазначив:
«Надра є однією з ключових конкурентних переваг України для забезпечення прискореного економічного зростання. Безумовним пріоритетом нової державної політики має бути забезпечення прозорості всіх взаємовідносин держави і бізнесу у сфері надрокористування.

Федерація визначає одним із завдань реформування законодавства у сфері користування надрами створення сприятливих умов для переробки сировини на території України в продукцію з високою доданою вартістю.

ФРУ напрацювала як невідкладні заходи, прийняття яких дозволить значно знизити регуляторний тиск держави на надрокористувачів вже сьогодні, так і системні законодавчі пропозиції, які ФРУ буде пропонувати під час розробки нової редакції Кодексу України «Про надра».

В свою чергу, Гюнтер Тісс зазначив, що проект «Розробка нового Кодексу України «Про надра» спрямований саме формування в Україні моделі законодавства у сфері надрокористування, що максимально враховуватиме як потреби розвитку національної промисловості в Україні, так і кращі європейські та світової практики державного регулювання.

Федерація планує брати активну участь у реалізації проекту та залучати до роботи експертів підприємств і галузевих асоціацій бізнесу.