Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Робочий візит на завод«Спецбудмаш». Вітчизняні виробники готові збільшувати рівень локалізації. Але для цього необхідні стимули з боку держави

Продовжуємо працювати над питанням локалізації виробництва в Україні. Сьогодні Гендиректор ФРУ Руслан Іллічов та експерти Федерації разом із заступниками голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитром Кисилевським та Роксоланою Підласою відвідали виробничі потужності «Спецбудмаш», який входить до складу Будшляхмаш та виробляє комунальну, дорожню та спеціальну техніку. Різноманітні сміттєвози, комбіновані машини, автоцистерни, вакуумні машини, аварійні автомобілі – усього понад 70 найменувань.

Тут працюють 300 співробітників. Навіть у кризу компанія не припиняла інвестувати у розвиток виробництва. Затребувана та конкурентна продукція, сучасне обладнання у цехах, новітня високовартісна фарбувальна камера, найближчим часом запрацює новий цех із виробництва сміттєвозів – ось що ми побачили сьогодні.

Наразі завод купує шасі європейських та інших виробників вантажівок і на їх основі виготовляє свої автомобілі. В процесі виробництва використовують якісні та надійні вітчизняні матеріали та комплектуючі – тобто кузов, пульт управління, гідравліка тощо - українські. Локалізація готового виробу – до 50%.

Чому локалізація є настільки важливою? За підрахунками ФРУ, щорічний обсяг публічних закупівель сягає 700 млрд грн, підкреслив Руслан Іллічов. За умови впровадження стимулів для здійснення публічних закупівель у компаній, що працюють в Україні, саме ці кошти можуть стати основним ресурсом для інвестицій, а отже і довгострокового економічного розвитку.

І це яскраво підтверджують цифри, наведені сьогодні керівництвом «Спецбудмаш».

Маємо справжній Клондайк для українського виробника у вигляді ринку комунальної та дорожньої техніки.

Парк сміттєвозів України зношений на 75% - а це понад 20 000 автомобілів.

В нас заплановано створення близько 1500 ОТГ, кожне з яких потребує щонайменше 5 одиниць техніки – 1-2 сміттєвози, машини для водоканалів (вакуумні, мулососні, каналопромивочні), трактори, багатофункціональна комбінована дорожня техніка, здатна поливати, розчищати, присипати піском дороги. І це - при середній вартості одного автомобіля у 80-100 тисяч доларів.

І все це – податки у бюджет, зарплати для українських працівників та кошти на розвиток вітчизняної промисловості. І чим вища локалізація, тим більше цих коштів.

А ще – це нові робочі місця. І не лише у машинобудівній галузі. Адже на одне робоче місце тут приходиться сім робочих місць у суміжних галузях.

На заводі готові збільшувати рівень локалізації. Але для цього потрібний більш прогнозований попит, стабільне фінансування з боку замовників та, звісно ж, зміни до Закону «Про публічні закупівлі».

Саме над цим питання ФРУ працює разом із Комітетом з питань з питань економічного розвитку.

Дмитро Кисилевский, заступник Голови Комітету, зазначив, що йдеться про концепцію кваліфікаційного критерію. Тобто замовник продукції має виставляти вимоги щодо рівню її локалізації ще при оголошенні умов тендеру.

Таким чином говоримо про стимул при держзакупівлях для вітчизняного виробника та мотивацію для компаній із інших країн будувати виробництво в Україні або розвивати партнерство з українськими компаніями.

«Спецбудмаш» ще раз наочно демонструє– наші ініціативні, працьовиті та конкурентоспроможні.

Але маємо чинити так, як роблять розумні країни – стимулювати приплив коштів у власну економіку та робочі місця, а не дарувати їх через купівлю імпорту іноземним компаніям, через які ці кошти утікають у економіки інших держав.

Саме тому продовжуємо разом із профільним комітетом та Мінекономіки напрацьовувати цільові програми підтримки для машинобудівників та зміни до законодавства про публічні закупівлі.