Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Ринок праці та кого готують заклади освіти? Як отримати відповідних фахівців

Роботодавцям треба активніше долучатися до підготовки рекомендацій щодо необхідної кількості та переліку професійних кваліфікацій майбутніх працівників. Важливо готувати не розрізненні, а саме єдині спільні підходи, щоби максимально впливати на державні рішення щодо стратегії розвитку та модернізації змісту професійної освіти.

Систематичні опитування, дослідження, аналітичні огляди ринку праці та підсумкові рекомендації роботодавців державним органам влади необхідні для того, щоби голос бізнесу, реального сектору економіки був почутий.

Федерація роботодавців України, за підтримки Освітнього центру економіки землі Мекленбург-Передня Померанія, 18 листопада 2022 р. провела черговий вебінар «Ринок праці та роботодавці. Аналітики, тренди», на якому представники роботодавців, закладів освіти, громадських установ, органів місцевого самоуправління отримали інформацію щодо організації та проведення досліджень, опитувань роботодавців з попиту в працівниках, аналізу ринку праці тощо.

Досвід німецьких фахівців був презентований головним експертом проекту Гюнтером Трепте. Розглянуто структуру зайнятості по сферам, аналіз вікової структури, користь досліджень для підприємців, профспілок, політиків, установ ринку праці.

крема увага було приділено складним питанням взаємодії стейкхолдерів процесів, підготовки рекомендацій, виявлення трендів та впливу на прийняття рішень на прикладі аналізу ринку Німеччині та Грузії. Також учасники розглянули результати регіонального дослідження ринку праці на Дніпропетровщині.

Вперше було презентовано проміжні результати дослідження ринку праці, яке провадиться Федерацією роботодавців України у партнерстві з EU4Skills та job-порталом GRC.UA щодо наявного дефіциту кваліфікованого персоналу, актуальних вакансій та проблем, потреб у навчанні та співпраці з закладами освіти.

Більше інформації, що саме потребує бізнес, які зміни та основні тенденції на ринку праці під час воєнного стану, затребувані вакансії та підсумкові результати дослідження буде презентовано в середині грудня 2022 року.

Також Федерація роботодавців України готова надати будь яку консультацію для підприємств щодо питань роботи з персоналом.

Звертайтесь! Збережемо людський капітал. Разом заради перемоги та відновлення країни.

1

2

3

4

5