Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Реалізація енергоефективних технологій завдяки компетентності персоналу

Енергоефективні підприємства – шлях до відновлення економіки та конкурентного бізнесу!

Україна має одну з найбільш енергоємних та енергозалежних економік в світі. Наш показник енергоємності ВВП втричі вище ніж у більшості країн Європи. А підвищення енергоефективності є необхідним для відновлення та стабілізації економіки, що є актуальним саме зараз. 

За оцінками експертів 10-20% споживання енергії промислових підприємств можна зменшити за рахунок мало затратних енергоефективних заходів. Разом з тим, більшість енергоефективних технологій сприяють збільшенню продуктивності виробництва. 

Навіщо компаніям бути енергоефективними? Щоб зменшити витрати та підвищити прибутки.

Як підвищити енергоефективність промислових підприємств?

Потенціал енергоефективності у промисловому секторі є найбільшим у порівнянні з іншими секторами. За оцінками експертів він сягає до 30% від загального енергоспоживання промисловими підприємствами. 

Для того, щоб реалізувати такий потенціал та припинити втрачати прибуток через нераціональне використання енергоресурсів на виробництві необхідно:  

  • Провести енергетичний аудит; 
  • Реалізувати інвестиційний проект реконструкції підприємства; 
  • Встановити систему енергетичного менеджменту; 
  • Постійно контролювати споживання енергії;  
  • Провести навчання персоналу щодо заходів з енергоефективності

Навчальні програми з енергоефективності- це компетентний персонал, впровадження енергоефективних технологій та відновлення економіки.

Якщо ви впроваджуєте енергоефективні технології вам потрібні працівники, які мають певні навички та знання.

Зараз є така можливість. Ви можете отримати інформацію, які навчальні програми надають знання та певні навички з енергоефективності. Крім того, ви зможете додати необхідні теми до навчальної прогами, скорегувати програму під ваші потреби, провести співбесіду з кандидатами на працевлаштування , у разі проведення навчання безробітних. По закінченню навчання здобувач освіти отримує сертифікат з часткової кваліфікації та можливості виконувати відповідну роботу ( закон 2179- вступив в силу 17 червня 2022 року та надав можливості працевлаштування за наявності часткових кваліфікацій).

Особливо це важливо під час реконструкції та відновлення підприємств, їх релокації. “Від початку дії програми Мінекономіки “Релокація бізнесу”  зареєстровано вже 1846 заявок, 745 підприємств вже переїхали у більш безпечні регіони, 558 - відновили роботу на нових місцях, - зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. Відбудова, відновлення повинні відбуватися з урахуванням сучасних технологій та у напрямку виконання Угоди з  ЄС в частині енергоефективності.

Враховуючи важливість та актуальність тематики було розпочато проведення серії вебінарів у напрямку представлення навчальних програм з енергоефективності та особливостей їх впровадження, а також визначення  шляхів співпраці між закладами професійної( професійно-технічної) освіти  та роботодавцями.  Перший вебінар «Презентація навчальних програм з енергоефективності» відбувся 07 жовтня 2022 року за участі більш ніж 70 учасників.

Організатори вебінару Міністерство освіти і науки України Державна служба зайнятості Федерація роботодавців України Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ГО «Міжнародна фундація розвитку.

Спікери вебінару – Катерина Мірошниченко, експерт, ГО «Міжнародна фундація розвитку»; Оксана Зигалова, представник Рівненського ЦПТО ДСЗ Павло Помаран; директор Роменського вищого професійного училища; Андрій Чернецький, головний інженер ТзОВ «ГалІО».

Модератор – Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.
Також учасників вебінару привітали Аліна Рекрутяк, координаторка компоненту «Професійні кваліфікації», GIZ GmbH; Андрій Ізовіта, керівник проєкту, ГО «Міжнародна фундація розвитку»

Під час вебінару були розглянуті наступні питання :

Представлення навчальних програм з енергоефективності – зміст, обсяг, структура, онлайн ресурси

Особливості впровадження навчальних програм з енергоефективності.

02

03

04

05

06

07

Реалізація навчальних програм з енергоефективності закладами освіти та навчальними центрами за підтримки міжнародних компаній-виробників

Можливості практичного застосування навчальних програм з енергоефективності роботодавцями

Запрошуємо всіх роботодавців приєднатися до подальшого проведення онлайн зустрічей з представлення начальних програм та широкого залучення до системного навчання персоналу у напрямку енергоефективності.

Енергоефективність- це раціональне споживання енергоресурсів та економічна незалежність підприємства та країни в цілому

Федерація роботодавців України надалі залишається партнером на шляху регулювання питань професійних кваліфікацій , змін у підходах до професійного навчання, особливо у напрямку нових технологій та сприяння розвитку бізнесу, готова надати будь яку консультацію для підприємств щодо питань роботи з персоналом та підвищення рівня його компетентності.

Звертайтесь! Збережемо людський капітал. Разом заради перемоги та відновлення країни.