Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

При визначенні пільг для індустріальних парків мають бути враховані інтереси вітчизняних виробників засобів виробництва

15 лютого взяли участь у засіданні робочої групи щодо законопроектів №5688 та 5689 (про індустріальні парки).

Висловилися на підтримку концепції стимулювання розвитку переробної промисловості.

У той же час зауважили, що прийнятий підхід щодо звільнення від оподаткування ПДВ ввезення імпортного обладнання дискримінує внутрішнього виробника такого ж обладнання – тобто продукції з високою доданою вартістю. Такій підхід був би доречним, якщо б Україна була відсталою країною з відсутністю високотехнологічних виробництв.

На заміну такого підходу запропонували розглянути можливість оподаткування будь-якого обладнання (як імпортного, так і вітчизняного), що потрапило до переліку пільгового, за зниженою ставкою ПДВ – наприклад, існуючою (7%), або іншою (3-4%).

У разі неможливості зміни підходу на даному етапі, запропонували розглянути можливість виключення деяких товарних позицій з переліку пільгових при ввезенні обладнання. У якості приклада були приведені верстати лазерною різки, які не тільки виготовляються в Україні, але й постачаються у тому числі на європейський ринок.

Також запропонували провести у Верховній Раді нараду з цього приводу із запрошенням вітчизняних виробників обладнання.

Учасники зустрічі позитивно поставились до необхідності проведення такої наради та напрацювання механізмів підтримки та недискримінації вітчизняних виробників високотехнологічного обладнання. Підтримав позицію ФРУ щодо виваженого підходу до оподаткування імпортного и вітчизняного обладнання і представник Міністерства фінансів.