Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Програма зі збереження робочих місць під час карантину в «червоних зонах» в дії. ФРУ створила покроковий алгоритм отримання допомоги

9 квітня ц.р. набув чинності Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Уряд прийняв низку нормативно-правових актів для реалізації положень Закону, чим надав можливість вже з 12 квітня ц.р. скористатись правом на отримання одноразової матеріальної допомоги у 8 тис.грн.

Звернутись за отриманням допомоги можуть як працівники суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з ЄДР, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, заборонених у «червоних зонах», так і фізичні особи–підприємці (за умови відповідності таким же умовам).

Перевірити чи підпадає суб’єкт господарювання до переілку заборонених видів діяльності можна тут Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов'язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки роботи суб'єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб – підприємців.

Так, до заборонених видів діяльності потрапили роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, текстильними товарами в спеціалізованих магазинах, залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах тощо.

Отримати матеріальну допомогу можливо через Єдиний портал державних послуг "Дія" або через застосунок «Портал Дія» шляхом особистого звернення.

За цією програмою виділено коштів з метою збереження робочих місць у сумі 2,9 млрд.грн.

Окрім цього виду допомоги працівники та фізичні особи–підприємці зможуть додатково одержати допомогу з місцевих бюджетів, у разі прийняття органом місцевого самоврядування такого рішення.

Для своїх членів Федерація роботодавців розробила покроковий алгоритм дій з отримання одноразової матеріальної допомоги. З усіх додаткових питань звертатись до департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ, відповідальна особа Наталя Гостєва, 097 119 30 93, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.