Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Представники ФРУ виступили на робочій групі Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики з з пропозиціями щодо підтримки переробної промисловості

Виступили на робочій групі Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики з розгляду законопроектів №№8298, 8299 (щодо підтримки переробної промисловості шляхом звільнення від увізного мита та ПДВ низки комплектуючих).

В цілому підтримали законотворчу ідею.

 Запропонували дещо розширити перелік таких комплектуючих (зокрема, було згадано «джерела лазерного випромінювання» як надважливу комплектуючу для виробництва високотехнологічних верстатів лазерної обробки металів).

 Крім того, заявили про необхідність врегулювання питання активів, що знаходяться на окупованій території або на території бойових дій та над якими втрачено контроль. Запропонували для цілей оподаткування такі активи не повинні вважатись такими, що не використовуються у господарській діяльності, та податкові зобов`язання з ПДВ на суму вартості знецінених оборотних активів не повинні нараховуватись.

 Також наголосили, що невирішеною залишається проблема наших підприємств-експортерів, які до 24.02.2022 поставили товари контрагентам з держав – агресорів та не отримали коштів за такі поставки. Згідно з чинним законодавством таким підприємствам-експортерам загрожує відповідальність за неповернення валютної виручки, яку вони об’єктивно не можуть отримати. При цьому аналогічні проблеми імпортерів, які до 24 грудня п.р. на умовах передоплати придбавали продукцію у продавців з держав-агресорів законодавчо врегульовано ще 12.05.2022 з прийняттям Закону України №2260.

Голова Комітету Данило Гетманцев повністю підтримав останню нашу пропозицію та сказав, що готовий до дискусії по двом першим.