Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Представники ФРУ та LDDK відвідали Центр компетенцій професійної освіти «Вентспілський технікумс»

Представники Конфедерації роботодавців Латвії та Федерації роботодавців України відвідали Центр компетенцій професійної освіти «Вентспілський технікумс» та обговорили можливі шляхи співпраці.

Роботодавцям потрібно швидке перенавчання працівників та актуальні професійні кваліфікації. Навіть досвідчені фахівці повинні регулярно оновлювати свої знання та навички. Як можна змінити підходи до здобуття професійної освіти?

Дізнавалися про кращі практики наших латвійських колег.

Центр компетенцій навчання дорослих та технічна професійна школа для молоді одночасно – у такому форматі тут працюють.

«Наполеглива праця все долає» - ці слова римського письменника Вергілія є девізом та висічені у стіні будівлі школи, збудованої у 1912 році.

У технікумі реалізуються програми професійної освіти, середньої професійної освіти, а також програми підвищення кваліфікації та підвищення кваліфікації для дорослих.

Тут здійснюють підвищення професійної компетентності зайнятих осіб з метою своєчасного запобігання невідповідності кваліфікації робочої сили вимогам ринку праці, сприяння конкурентоспроможності працівників та підвищенню продуктивності праці.

Навчають людей віком 25 років і старших, у тому числі:

- з низьким рівнем освіти;

- з освітою за спеціальністю, де відчувається дефіцит робочої сили;

- з освітою за спеціальністю, де пропозиція людських ресурсів перевищує попит.

Пріоритетна підтримка працівників груп соціального ризику, зокрема:

- У віці 45 років і старше з низьким або недостатнім для ринку праці рівнем освіти (закінчена або неповна базова освіта або загальна середня освіта)

- у віці 50 років і старше, які отримали рекомендацію на додаткову професійну освіту, підвищення кваліфікації або програму неформальної освіти в рамках проєкту NVA «Підтримка тривалішого трудового життя»

- для біженців та осіб з альтернативним статусом.

Крім того, у співпраці з Державним агентством розвитку освіти (VIAA) реалізується проєкт «Підвищення професійної компетентності працюючих осіб». Також технікум є учасником проєкту «Навчання на робочому місці»(WBL).

Візит відбувся за підтримки МЗС Латвії.

Вдячні за підтримку українців, а отриманий досвід, методичні матеріали та напрацювання будуть корисні для подальшої трансформації професійної освіти в Україні.