Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Представники бізнесу закликають Президента та Прем’єра підтримати кандидатуру Віталія Немілостівого на посаду Віце-прем’єр-міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій

Під час пандемії головним напрямком економічної політики стає національний індустріальний протекціонізм. Це ключовий інструмент для багатьох країн, які після пандемії починають ще активніше захищати своїх виробників і свої ринки.

COVID-19 ще раз наочно продемонстрував, що наявність власної промисловості - це питання національної безпеки.

Однак у квітні 2020 року промислове виробництво в країнах ЄС за карантинних заходів рекордно знизилася і досягла найнижчих за останні 25 років показників.

В Україні обсяги промислового виробництва у квітні 2020 року порівняно з квітнем попереднього року скоротилися на 16,7%. Загалом вітчизняна промисловість падає 11 місяців поспіль.

Більшість держав сьогодні застосовують безпрецедентні заходи підтримки власних виробників через різні механізми та активно змагаються за світові ринки.

І ми маємо змінюватися дуже швидко, щоб встигати за змінами у світі.
Саме тому ми вітаємо рішення Президента та Уряду щодо створення посади Віце-прем’єр-міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій, серед повноважень якого будуть питання реформування ОПК та розвитку космічної галузі, та профільного міністерства.

Адже провідна роль промисловості та новітніх технологій є центральною ознакою економічного розвитку у світі. Ця галузь має найбільший мультиплікативний ефект на економіку країн, саме вона виробляє значну частину ВВП, стимулює інноваційну діяльність, гарантує одержання великої частки експортних доходів, створює та підтримує мільйони робочих місць, наповнює державну скарбницю, а відповідно є основою для сталого соціально-економічного розвитку.

Україна має сильні компетенції у цій сфері, але останнім часом питання промисловості було, як то кажуть, не в тренді і йому не приділялося належної уваги. Саме тому падала промисловість і не використовувалися належним чином можливості оборонного комплексу.

Ми ще з з 2016 року неодноразово порушували питання перед органами законодавчої та виконавчої влади щодо необхідності кардинальної зміни підходів до формування та реалізації промислової та військово-промислової політики.


Переконані, що профільним Віце­ прем'єр-міністром має бути не випадкова людина через належність до тієї чи іншої політичної сили, а знаний і шанований в промислових колах фахівець з практичним досвідом як державного управління, так і реалізації успішних проектів у оборонно-промисловому комплексі.


ФРУ, УСПП ТПП, Рада підприємців при КМУ та ФПУ вважають, що такою кандидатурою обrрунтовано та заслужено може бути кандидатура Віталія Немілостівого – заступника Голови Ради ФРУ, Почесного Голови Корпорації «УкрlннМаш», який має значний досвід роботи на промислових підприємствах , в органах законодавчої та виконавчої влади.


Серед іншого Віталій Немілостівий був генеральним директором ДП «Завод імені В. О. Малишева» , Першим заступником Міністра промислової політики України, народним депутатом України 7 скликання, Секретарем комітету Верховної Ради України з питань промислової та інвестиційної політики, членом спеціальної контрольної комісії ВРУ з питань приватизації.
Тож просимо Президента та Прем’єр-міністра підтримати кандидатуру Віталія Немілостівого на посаду Віце-прем’єр-міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій.


Та посприяти утворенню Кабінетом Міністрів України центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації промислової політики та оборонно-промислового комплексу.