Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Підбиваємо підсумки за 5 місяців та визначаємо нові пріоритети. Виїзне засідання Президії Ради ФРУ

26 травня наші штурмани зустрілися у незвичайному місці, але, як завжди, говорили про важливе - курс, яким маємо рухатися, щоб бізнес в країні працював, економіка розвивалася, а українці мали гідні зарплати та робочі місця.

Президія ради ФРУ обговорила ключові події та ініціативи від початку року. Та визначила пріоритетні напрямки роботи.

Одним з головних питань, яке потребує вирішення, залишається спрямування публічних закупівель на стимулювання внутрішнього виробництва. Протягом років ми наголошували і Уряду, і ВРУ і Президенту, що Україна здатна зробити надзвичайно великий індустріальний прорив. Але за умови обов’язкової локалізації під час реалізації інфраструктурних проектів.

Сьогодні ключові питання на порядку денному будь-якої країни – захист власного ринку, розвиток економіки, промисловості та збереження робочих місць. І Україна не має бути виключенням.

Тож роботодавці і далі наполягають на необхідності прийняття законопроекту №3739, який дозволить досягти зростання ВВП, податкових надходжень до бюджету, зростання продукції переробної промисловості, зберегти 200 000 існуючих робочих місць та створити – 62 500 нових.

Не менш важливий пріоритет - підтримка українського переробного експорту шляхом використання різних інструментів.

Зокрема розгортання повноцінної роботи експортно-кредитного агентства та відповідне спрямування роботи «Укрексімбанку».

Наразі незадіяний потенціал товарного експорту з України до країн ЄС сягає майже 10 млрд дол. США на рік, що визначає перспективу зростання вітчизняних експортних поставок до країн ЄС майже у 1,5 рази за умов зняття наявних бар’єрів у доступі на відповідні ринки.

Саме цьому має сприяти презентоване ФРУ урядовцям, міжнародним партнерам, експертам та лідерам бізнесу дослідження.

Його особливістю є те, що воно побудоване за результатами опитування щодо проблематики конкретних компаній та галузей. Також представлена оцінка перспектив диверсифікації та нарощення обсягів експорту з України до ЄС за умов подолання перешкод для виходу на європейський ринок.

Презентований документ та зауваження бізнесу вже передано до Уряду з метою подальшого формування переговорної позиції української сторони щодо перегляду економічної частини Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Маємо забезпечити повноцінне залучення сторони роботодавців до переговорного процесу щодо нових торговельних угод та перегляду чинних.

ФРУ, спираючись на численні звернення своїх членів, виступила рішуче проти прийняття ресурсного законопроекту Мінфіну та вимагає від влади його відкликати та повернути законотворчу діяльність у правове русло, залучивши до розробки змін до ПКУ соціальних партнерів, а також організувавши публічне обговорення проекту Закону. Адже ініційовані Урядом зміни до Податкового кодексу призведуть до втрати потенційних інвесторів та закриття працюючих підприємств, переконані бізнесовці.

Потребують доопрацювання й законопроекти про промислове забруднення та державний екологічний контроль. Їх прийняття у поточній редакції створить загрозу промисловому потенціалу нашої держави та спричинить припинення діяльності підприємств та цілих галузей економіки.

В фокусі уваги бізнесу - другий етап пенсійної реформи. Адже наразі профільними законопроєктами не передбачено дієві механізми захисту пенсійних коштів з боку можливих шахрайських дій недержавних пенсійних фондів. Тож запропоновані моделі не гарантують збереження і захист від інфляційного знецінення пенсійних накопичень до настання періоду їх виплат через кілька десятків років.

Перш ніж запроваджувати другий рівень системи пенсійного забезпечення, держава повинна подбати про гарантії пенсійних накопичень. Інакше серед суб’єктів другого рівня, які активно лобіюють пенсійну реформу, можуть з’явитися недобросовісні гравці. Як наслідок люди повністю або частково втратять накопичені на пенсію кошти, і ця ідея буде повністю дискредитована.

Право бізнесу працювати під час карантинних обмежень з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки покликана загальноукраїнська акція «Ми хочемо працювати!», одним із ключових ініціаторів якої виступила ФРУ. Адже втрати несуть не лише компанії, робота яких безпосередньо заборонена, а й промисловість, яка фактично позбавлена каналів реалізації своєї продукції. За кожним промисловим підприємством стоять постачальники сировини та комплектуючих. Таким чином карантинні обмеження сьогодні мають прямий негативний вплив на тисячі промислових підприємств.

Багато було зроблено для того, щоб повернути молодим батьках «Бебі-бокси», до 80% наповнення яких – продукція українських виробників.

І все це – лише частина важливих питань, які постійно перебувають у полі зору Федерації роботодавців.

Учасники зустрічі вкотре підкреслили: спільна позиція та скоординовані дії – гарантія того, що інтереси роботодавців та працівників будуть захищені, а Україна, яку ми будуємо посідатиме гідну позицію серед країн, підприємці яких почуваються впевнено, працюють у прозорому та прогнозованому бізнес-середовищі, розвиваючи вітчизняну економіку.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1