Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Офіційно! Щодо порядку виїзду за кордон у службових цілях під час дії воєнного стану

На запит ФРУ Адміністрацією Державної прикордонної служби України надано роз’яснення щодо порядку перетину кордону громадянами України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану з метою відряджень.

Так, для військовозобов’язаних, які заброньовані за підприємствами, установами, організаціями, виїзд за кордон дозволяється виключно для виконання службових завдань на підставі наступних документів:

документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну (паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в’їзд в Україну));

витягу з наказу Міністерства економіки (згідно пункту 5 постанови Кабінету міністрів України від 03.03.2022р. № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану»).

Пункт 5 постанови визначає: «З метою підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.».

Вказаний документ є підтвердженням надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час;

документів про відрядження такої особи за кордон.

З повною версією офіційного роз’яснення Адміністрацією Державної прикордонної служби України можна ознайомитись за посиланням.

Лист