Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Офіс Генерального прокурора налаштований на більш тісну співпрацю з Федерацією щодо захисту інвесторів. Ми готові!

Сьогодні представники ФРУ разом з іншими провідними бізнес-асоціаціями взяли участь у зустрічі з Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою з питань посилення співпраці з питань захисту законних прав і інтересів суб’єктів інвестиційної діяльності, а також протидії протиправному втручання в господарську та інвестиційну діяльність.

Варто нагадати, що саме захист роботодавців був визначений одним із пріоритетів Офісу Генерального прокурора. Тому ФРУ одразу відгукнулася на пропозицію відомства і стала активно співпрацювати з Департаментом кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу з питань ревізії кримінальних проваджень, порушених стосовно суб’єктів господарювання.

І ось маємо результат. Як зазначив у виступі на зустрічі член Президії Ради Федерації Олександр Олійник, минулого року майже вдвічі у порівнянні з 2020 роком зросла кількість звернень підприємств до Федерації роботодавців України з проханням звернутися до Офісу Генерального прокурора, а конкретно – до вищезазначеного Департаменту, аби втрутитися в ситуацію щодо досудових розслідувань у кримінальних провадженнях. Це означає, що роботодавці відчувають результати такої роботи.

Адже у майже 50% випадків відносно таких підприємств кримінальні провадження були або закриті, або дій посадових осіб підприємств не стали є предметом досудового розслідування. Себто роботодавці отримали можливість працювати спокійно!

Є і конкретні показники. Завдяки тісній співпраці з Офісом Генерального прокурора нашім підприємствам вдалося зберегти понад 4 тис. робочих місць та поповнити бюджети різних рівнів податками та зборами на рівні не менш 700 млн грн.

Саме з точки зору збереження та збільшення робочих місць, підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки та поповнення бюджетів ФРУ розглядає посилення напрямів співробітництва з Офісом Генерального прокурора.

У зв’язку з цим Олександр Олійник акцентувати увагу на двох проблемних моментах.

Нескінчені досудові розслідування

Маємо факт, коли досудові розслідування тривають роками, що негативно відбивається не тільки на роботі підприємств, а й може свідчити упереджене ставлення до роботодавців з боку органів досудового розслідування. В якості прикладу Олександр Олійник назвав одне з одеських підприємств, відносно якого слідчі проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні вже шостий рік! За цей час провадження двічі закривалось , а потім поновлювалося.

Посилення координаційних та наглядових заходів щодо протиправного втручання в господарську та інвестиційну діяльність.

Маємо низку фактів, коли недобросовісні суб’єкти господарювання, не маючи власної матеріально-технічної бази, штату висококваліфікованих фахівців, беруть участь у публічних закупівлях замість добросовісних учасників, укладають фіктивні договори з фіктивними постачальниками. Це зводить нанівець сам принцип публічних закупівель. Всім відома діяльність фірми-«колектора», яка під виглядом повернення боргів за кредитами фактично нищить добросовісних суб’єктів господарювання через порушення кримінальних проваджень.

«Ми знаємо, що Офіс Генерального прокурора тримає ці кримінальні провадження на контролі і перші позитивні результати такої роботи вже є. Але, на мою думку, заходи мають бути більш дієвими й оперативними. Адже, знов таки, йдеться про збереження та збільшення кількості робочих місць, залучення інвестицій», - зазначив Олександр Олійник.

В свою чергу Ірина Венедіктова запевнила, що Офіс Генпрокурора не збирається скидати обертів й налаштований на більш тісну співпрацю з бізнесом. «У разі необхідності звертайтеся особисто до мене», - підкреслила Генеральний прокурор. Ми готові!

Під час зустрічі Генеральний прокурор підписала стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування, у розробки яких активну участь брали фахівці ФРУ. Сподіваємося, що стандарти стануть важливим критерієм оцінювання діяльності прокурорів.