Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Офіс Генерального прокурора наголошує на підсиленні захисту інвестицій в умовах воєнного стану. ФРУ готова до співпраці

Представник ФРУ разом з Радою бізнес-омбудсмена та іншими провідними бізнес-асоціаціями узяв участь у зустрічі з Генеральним прокурором Андрієм Костіним щодо обговорення питань захисту інвестицій в умовах воєнного стану, нових підходів у роботі та подальших перспектив.

Як наголосив у своєму виступі Генеральний прокурор, під час збройної агресії відстоювання законних прав та інтересів роботодавців набуває особливої ваги. І в цьому наші цілі співпадають, адже ФРУ послідовно робить усе, аби повернути підприємствам можливість працювати в умовах воєнного стану.

Адже незважаючи на великі труднощі, роботодавці працюють на оборону, зберігають робочі місця, розгортають виробництво на релокованих підприємствах. Тому дуже важливо максимально убезпечити інвесторів від зайвої, скажімо так, уваги правоохоронних органів, виключити пряме втручання у господарську діяльність, а такі, випадки, на жаль, мають місце.

Дуже добре, що така позиція Федерації знаходить розуміння в Офісі Генпрокурора, а саме – в Департаменті кримінальної політики та захисту інвестицій, з яким з початку його створення налагоджено постійні ділові контакти.

Не зайве свідоцтво тому: велика кількість звернень підприємств до Федерації роботодавців України з проханням звернутися до Офісу Генерального прокурора, а конкретно – до вищезазначеного Департаменту, аби втрутитися в ситуацію щодо досудових розслідувань у кримінальних провадженнях.

Це означає, що роботодавці відчувають результати такої роботи.

Адже у довоєнні роки майже 50% випадків відносно таких підприємств кримінальні провадження були або закриті, або дій посадових осіб підприємств не стали є предметом досудового розслідування. Вважаємо, що в умовах воєнного стану такий показник повинен бути вищім!

У зв’язку з цим на зустрічі з Генпрокурором акцентували увагу на наступних проблемних моментах:

1. Вкрай необхідно сформувати алгоритм дій та створити правовий статус роботодавців, чиї підприємства опинилися на тимчасово окупованій території та захоплені окупантами, аби потім не бути під підозрою у колаборанстві. Мати такий алгоритм дуже важливо і для того, аби зафіксувати випадки пошкоджень і руйнувань підприємств на тимчасово окупованій території, аби потім відшкодувати збитки.

2. Необхідно мінімізувати тиск правоохоронних органів на підприємства під час досудових розслідувань у кримінальних провадженнях. Як свідчать звернення підприємств до ФРУ, нерідко замість того, аби провести об’єктивне та неупереджене розслідування, правоохоронці вдаються до тиску на підприємства та, по суті, заважають, роботодавцям виконувати свій обов’язок під час воєнного стану.

005

004

003

002