Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Напрацьовано механізми, що допоможуть зменшити тарифи на електроенергію для непобутових споживачів майже на 20%

Учора відбулася нарада під головуванням Президента України, під час якої було напрацьовано механізми, що допоможуть зменшити тарифи на електроенергію для непобутових споживачів майже на 20%. Враховано переважну більшість пропозицій ФРУ.

«Є сенс трохи підвищити нічну ціну з точки зору цінового обмеження – можливо, близько 10%. А денну ціну – знизити, оскільки вона значно вища, ніж в усіх країнах Європи. Денний price cap можна зменшити на 20%. Таким чином, це може дати додаткове зниження кінцевого тарифу для споживача ще на 9%», – сказав представник Президента в Уряді Андрій Герус.

Федерація підтримує цю позицію та вважає, що запровадження такого механізму сприятиме зниженню вартості електроенергії для промислових споживачів через встановлення справедливої ціни як для малого і середнього бізнесу, так і для великих компаній та буде одним із ключових факторів розвитку реальної конкуренції на ринку електричної енергії.

У липневому листі ФРУ, адресованому Прем'єру, Міненерговугілля та НКРЕКП, ми зазначали: «Зависокий рівень price cap, який зараз зафіксований на рівні 2050 грн/МВт×год, що дає можливість, зокрема, виробникам електричної енергії не зважати на реальні витрати, понесені ними при виробництві електричної енергії, та встановлювати ціни на електричну енергію в пікові години споживання близькими до визначеного рівня price cap. За нашими оцінками, рівень price cap у денні години (з 08.00 до 23.00) може сягати 1500 грн/МВт×год».

Разом із тим Андрій Герус наголосив на необхідності затвердження Кабінетом Міністрів постанови про покладення спеціальних обов'язків на компанії «Укргідроенерго» та «Енергоатом», що врешті решт дасть можливість знизити тариф «Укренерго» на послуги з постачання електричної енергії більш ніж утричі.
«Якщо ці три заходи здійснити, можемо отримати близько 20% зменшення тарифу для всіх споживачів – великих, середніх та малого бізнесу, для бюджетних установ і організацій, дитсадків і шкіл», – зазначив він.

Нагадаю, у липні та серпні ми вже зверталися до Прем'єра, Міненерговугілля та НКРЕКП з означенням основних, на нашу думку, проблем, які стали причиною зростання вартості електроенергії для промислових споживачів та запропонували шляхи їх вирішення. Серед шляхів, які нами пропонувалися, були саме внесення змін до постанов Уряду про ПСО та порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії, зниження тарифу «Укренерго» на послуги з постачання електричної енергії та зниження price caps у денні години.