Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Машинобудівники та аграрії закликали Президента зберегти програму підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування

Відкрите звернення машинобудівників та аграріїв до Президента щодо необхідності збереження програми підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування із 230 підписами переданий Федерацією роботодавців України до Офісу Президента України. Збір підписів, який започаткувала ФРУ, триває.

У зверненні зазначається, що реалізація зазначеної програми лише за 2 роки дозволила:

✅створити 5 тисяч додаткових робочих місць у сільськогосподарському машинобудуванні та суміжних секторах;
✅ збільшити частку українських машинобудівників на внутрішньому ринку сільськогосподарської техніки з 15% до 30%;
✅ багатократно збільшити номенклатуру продукції, що виробляється;
✅закласти основу для технічного оновлення селянських господарств.

Аби відповідати встановленим вимогам до участі у програмі, українськи виробники власними силами модернізували виробництва без будь якої державної допомоги на технологічні інновації, як це практикується в європейських країнах, задля збільшення якості та технічних переваг вітчизняної продукції.

В умовах гострої конкурентної боротьби з компаніями інших країн, які мають доступ до дешевих кредитів та користуються різними стимулами та фінансовою підтримкою своїх держав, механізм часткової компенсації вартості став для вітчизняних машинобудівників чи не єдиною можливістю вибороти своє місце на внутрішньому ринку України.

Проте незважаючи на те, що Бюджетним кодексом України до 2021 року передбачено державну підтримку на придбання аграріями вітчизняної сільгосптехніки, що обумовило інвестиційні плани і машинобудівників, і аграріїв, у проекті бюджету на 2020 рік програму компенсації скасовано.

Згортання програми часткової компенсації вартості техніки та обладнання для АПК ускладнить реалізацію амбітних планів України щодо збільшення виробництва зерна до 100 млн.т. через гальмування нарощування виробничих потужностей сільгосптоваровиробників та знищить цілий сектор машинобудування, який забезпечує:

✅ зменшення залежності від іноземних поставок техніки і обладнання, скорочення негативного сальдо платіжного балансу,

✅ збільшення доданої вартості, кількості та якості робочих місць (у тому числі у суміжних галузях економіки),

✅зростання надходжень до бюджетів різних рівнів.

Машинобудівники та аграрії просять Президента взяти під особистий контроль передбачене Указом №713/2019 питання виділення бюджетних асигнувань «на здійснення заходів, спрямованих на стимулювання економічного зростання», важливе місце серед яких має зайняти програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, яка за підсумками 2017-2018 років довела свою економічну та соціальну ефективність.