Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Конференція роботодавців Черкащини: підсумки роботи та нові плани

Разом із нашими колегами з Кіровоградщини та Сумщини, представниками профспілок, керівництвом Черкас та області взяли участь у Конференції Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців. Зустрілися на Автоскладальному заводі №2 корпорації «Богдан - Моторс».

З нашими старими та новими друзями багато говорили про солідаризм.

Про те, що ми як команда, яка розуміє, як розвивати економіку і створювати робочі місця, маємо бути єдиними для того, щоб де потрібно – допомогти, а де потрібно – дати стимул владі для правильних кроків, які б сприяли розвитку економіки та вітчизняного виробництва.

Світ дуже сьогодні дуже конкурентний і у нас немає права програвати у цій конкурентній боротьбі, адже це - наше майбутнє.

За прикладами далеко ходити не треба.

«Черкаський автобус» в 2007-2008 годах випускав 250-280 автобусів в місяць. На сьогоднішній день це всього лише 400-450 автобусів і 150 вантажівок на рік. Виробничий потенціал заводу дозволяє випускати більше. Але для цього в Україні повинні бути створені умови, щоб український виробник мав перевагу продажу своєї техніки на своєму ж українському ринку, особливо за бюджетні гроші, які ми, роботодавці та наші працівники, вже заплатили у вигляді податків», - каже Голова наглядової ради підприємства Олександр Дорош.

Черкаський завод «Богдан – моторс» до 2009 в рік виробляв 45 000 автомобілів Hyundai. 600 млн доларів продукції в рік - це 100 млн доларів податків. Коли країна вступила до СОТ, фактично стало невигідно виробляти автомобілі в Україні. Але ж досвід і технології нікуди не зникли. Технологічне і сучасне підприємство може успішно виробляти комунальну, спеціальну і важку військову техніку.

«Ми з колегами у Черкасах обговорювали тему проекту закону № 3739 про локалізацію. На жаль, він досі знаходиться на розгляді у Верховній Раді і пройшов тільки перше читання.

Запитували на «Черкаському автобусі» який у них рівень локалізації. 60% і більше. Це значить там 60% місцевої складової.

У компанії «Араміс» рівень локалізації 40-50%.

Все це - робочі місця для українців.

Ми розуміємо яким має бути рух до відновлення промисловості. І головне - щоб це зрозуміла держава.

Адже законопроект про локалізацію – це один із тих кардинальних кроків, через які почнеться відновлення економіки», - каже Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.
Прийняття та імплементація документу дадуть цим заводам, як і іншим машинобудівним підприємствам, можливість не тільки розвивати власний бізнес, а й давати роботу суміжним галузям.

І саме солідаризм має нас вивести у тому числі на прийняття фінального рішення щодо локалізації.

Серед підписів на підтримку законопроекту – вагомий внесок у тому числі підприємств-членів Черкаського об’єднання. І саме завдяки солідаризму їх та інших своїх членів ФРУ зібрала 150 000 таких підписів, зазначив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Кампанія на підтримку законопроекту про локалізацію, створення та ефективна робота програми держпідтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування – все це приклади того, як ми разом можемо перемагати, зазначив він.

«Ми офіційно представляємо тисячі компаній і мільйони людей. Цьогоріч Федерація роботодавців вкотре підтвердила свою репрезентативність на національному рівні.

Ті, хто створює робочі місця та розбудовує економіку країну, мають право разом із іншими учасниками соціального діалогу брати участь у формуванні національної та міжнародної політики у соціально-економічній та трудовій сферах.

Це - світова практика, яка існує вже понад 100 років і частиною якої є Федерація.

Саме наш солідаризм, наша єдність, послідовність наших спільних вимог – гарантія того, що голос бізнесу, який ми представляємо, і надалі чутимуть як в Україні, так і у світі»- підкреслив гендиректор ФРУ.

Саме тому маємо і далі об’єднуватися, щоб ставати сильнішими, маємо згуртовано відстоювати інтереси української промисловості. Адже всі ринки та галузі є пов’язаними. Залежність виробників від суміжних галузей економіки надзвичайно велика.

Наша головна мета — будь-яку ініціативу трансформувати у допомогу нашим членам, їх компаніям та працівникам.

Важливо, щоб наші членські організації, наші роботодавці мали стабільні замовлення, економіка зростала, була прогнозована грошово-кредитна політика, прозорі умови ведення бізнесу.

Черкаське обласне об’єднання організацій роботодавців створено у лютому 2004 року і вже 17 років - у складі Федерації роботодавців України.

Підбили підсумки роботи об'єднання за 5 років та окреслили нові плани.

На сьогоднішній день до складу Черкаського об'єднання входить 186 підприємств, загальна чисельність працюючих на яких становить більше 30 000 чоловік.

"Черкаський автобус", UKRAVIT, Aramis Laser Systems, кондитерська фабрика "Меркурій" і багато інших відомих компанії та людей - все це наші друзі і колеги в Черкасах і області.

Платники податків Черкаської області за 8 місяців 2021 року сплатили до бюджетів усіх рівнів майже 10,4 млрд. грн., до державного бюджету України - близько 4,7 млрд. грн.

На засіданні до кола наших однодумців, ставши учасниками Черкаського ОООР, долучилися нові компанії:

  • ТОВ «Автомобільна Інжинірінгова Група»,
  • ТОВ «АВТОГРАД-2007»,
  • ТОВ «Мультіплекс-Черкаси»,
  • ТОВ «Черкаський будинок торгівлі».

Привітали Олександра Дороша, який змінив на посаді голову Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців», відомого промисловця, колишнього Голову Ради ФРУ Бориса Райкова, що багато років очолював об’єднання.

Щиро подякували Борису Сергійовичу за роки сумлінної праці та важливий внесок в роботу ФРУ і вручили йому, компаніям-членам об’єднання та людям, які багато років ефективно співпрацюють з роботодавцями в регіоні, заслужені нагороди.

«Щоб влада нас чула, фундамент повинен будуватися знизу. Цей фундамент повинен складатися з сильних обласних асоціацій, які делегують частину завдань Федерації, яка в свою чергу доносить це все до влади - і законодавчої, і виконавчої.

Тому завдання Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців полягатиме в зборі інформації, її структуризації, актуалізації та формуванні пакету пропозицій і ініціатив для того, щоб це було винесено у вигляді законопроектів і законодавчих актів.

Влада повинна отримувати швидкий і надійний інформаційний потік від тих людей, які заробляють для всієї країни гроші», - каже новий голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Олександр Дорош.