Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Керівництво ФРУ зустрілося з Міністром економічного розвитку та торгівлі України

Керівництво ФРУ зустрілося з Міністром економічного розвитку та торгівлі України Ігорем Петрашком.Обговорили механізми кооординації зусиль між Мінекономіки та роботодавцями у непростий для країни час.

Зокрема, знайшли порозуміння щодо необхідності продовження роботи української промисловості у цей складний період.

Щодо умов роботи бізнесу в період карантину, вивчаємо досвід роботи інших країн, зокрема, Італії. Будемо спільно працювати над тим, як його можна зараз впровадити в Україні.

Дійшли згоди щодо необхідності звільнення від оподаткування ПДВ постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення в Україні за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Це дозволить припинити дискримінацію вітчизняного виробника та стимулювати зайнятість.

Також необхідно запустити на базі Укрспирту спиртове виробництво як для внутрішнього ринку, так і для можливого експорту.

Дійшли спільної думки що у цей складний час публичні закупівлі мають працювати на вітчизняного виробника. Саме тому їх необхідно переорієнтувати на виробництво з високим ступенем локалізації в Україні. З цією метою продовжимо обговорювати методику життєвого циклу, нецінових критеріїв, обов'язкової локалізації.

Фінплани державних монополій повинні бути переглянуті на користь продукції з локалізацією в Україні.

Обговорили й ще одну надзвичайно важливу тему - питання збереження робочих місць в умовах карантину. Зокрема, модель підтримки найманих працівників та роботодавців шляхом допомоги по частковому безробіттю найманим працівникам на тих підприємствах, які вимушено простоюють з об’єктивних причин.