Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Ініціативу бізнесу з упорядкування вимог до зберігання нітрату амонію повністю враховано та підтримано державою

Як відомо, у серпні 2020 року Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив низці служб та відомств перевірити поводження з вибухонебезпечними матеріалами в Україні після потужного вибуху в морському порту Бейрута (Ліван), у т.ч. перевірити умови зберігання аміачної селітри на підприємствах-виробниках селітри та вжити заходів зі запобігання надзвичайним ситуаціям.

27 серпня 2020р. у Федерації роботодавців була проведена перша нарада з питань виконання доручення Прем`єр-міністра України та особистого доручення Президента України з метою обговорення питань упорядкування діяльності складів зі зберігання селітри аміачної, у т.ч. через дилерські мережі для забезпечення безпеки як виробників, так і споживачів. У нараді взяли участь фахівці Держпраці, фахівці у сфері поводження з вибухонебезпечними об’єктами підприємств хімічної промисловості, портів.

За результатами обговорення, враховуючи спільне бачення держави та бізнесу суті проблеми, вирішенням якої має бути створення системи попереджувальних заходів задля забезпечення безпеки працівників, а також об`єктів соціальної інфраструктури, громадян, які проживають у місцях розташування складських площадок з виробництва, зберігання, перевантаження, переробки та використання нітрату амонію, фахівці служби охорони праці, виробники та портовики на базі останніх світових практик США, Канади, Великої Британії та Австралії розробили Правила зберігання нітрату амонію (селітри аміачної) та направили Держпраці на розгляд.

За результатами розгляду Держпраці розроблено проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив».

Як зазначив Ігор Гольченко, Віце-президент Союзу хіміків України, – «Ми як виробники нітрату амонію, які щодня задіяні у роботі з цією речовиною добре знаємо про її властивості та наслідки недбалої поведінки з цим продуктом. Отже нам було цілком зрозуміло бажання Уряду та Президента запобігти негативним наслідкам, свідками яких ми усі, на жаль, стали у Бейруті. Тому при розробці проекту Наказу саме питання безпеки населення були у пріоритеті, незважаючи на те, що для бізнесу виконання цих Правил означає додаткові витрати».

Завдяки злагодженим діям Держпраці, Мінекономіки та Мінюсту наказ зареєстровано. Очікуємо на оприлюднення в Офіційному віснику України.

Висловлюємо свою вдячність Держпраці, Мінекономіки та Мінюсту за співпрацю та оперативне просування проекту акту. Це чудовий приклад державно-приватного партнерства у нормотворчості.

Але попереду нас очікує велика робота з імплементації встановлених норм безпеки, які передбачені Наказом.