Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник про боротьбу з корупцією

Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник: 

"На «Свободі слова» Савіка Шустера говорили про те, скільки Україна втрачає від корупції. За нашими оцінками це - щонайменше 20 млрд доларів.
В студії були керівники дуже знакових відомств. Мінфіну, Державної митної та податкової служб, Фонду держмайна, Мін АПК тощо.

Зазначив, що присутні практично всі учасники корупційних перегонів. Аkе питання виключно у виборі кожного: він або очолює корупцію, або з нею бореться.
Але маємо бути справедливими. Не можна сказати, що змін зовсім не відбувається. Роман Лещенко, нинішній Міністр аграрної політики, коли очолив минулого року Держгеокадастр, почав там лад наводити. Олексій Любченко, голова ДПС - 50 млрд грн. додаткових надходжень до бюджету у 2020 році. ПДВ повертається практично без затримок, тиску на бізнес немає.

Однак ці приклади - скоріше виключення, ніж правило. Очікуємо аналогічних позитивних змін від Державної митної служби – озвучив Павло Рябікін перспективу залучити в бюджет близько 100 млрд грн упродовж трьох років - оновлюйте інфраструктуру та технічні засоби митного контролю та виконуйте заявлене. Система публічних закупівель потребує великих змін. Якщо порівняти дані в Prozorro та карні провадження – ціна на товариможе відрізняєтися від 5% до 5 разів. За нашими оцінками середня корупційна націнка – до 15% А це – ще Гол100 млрд.

Іншім структурам також ще багато є над чим працювати.

Тому запропонував дуже просту річ – здійснити контрольний замір динаміки цих змін. Зафіксувати поточні тенденції та цифри за напрямками, а за півроку у цій же студії показати динаміку антикорупційних процесів у кожній зі структур. Нехай відповідальні особи звітують про свої звершення. І Генерального прокурора запросити. Лише за повної прозорості, контролю та невідворотності покарання ситуацію можливо змінити!"