Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов: "Україна повинна зайняти нове місце у світовому розподілі праці"

Сьогодні під час Міжнародного форуму «ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ: БЕЗПЕКА. ВІДНОВЛЕННЯ. ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ» разом із Юрієм Баланюком – Головою Національного агентства кваліфікацій, Олександром Шубіним – заступником Голови Федерації професійних спілок України та іншими поважними експертами взяли участь у вступній панелі: «Якість людського капіталу – нові виклики та нові завдання».

Більше говорив з точки зору промисловості і роботодавців, які кожного дня стикаються із проблемою де і як знайти кваліфікованого працівника, і яким чином зробити підготовку працівника більш швидкою, і такою, що більшою мірою відповідає викликам.

Подякував всім учасникам форуму, адже вважаю, що сьогодні в освітній площині і в площині всіх державних інституцій, Національного агентства кваліфікацій ми все робимо дуже правильно і швидко. І все, що ми робимо, відповідає європейському і світовому досвіду.

Але акцентував увагу на тому, що, які би ми з вами не робили правильні крокі в освітній площині, і які б моделі не вибудовували, якщо ми не будемо бачити економічної та промислової політики на найближчі 3-5 років, нам буде дуже важко практично впровадити всі ці моделі в реалії ринку праці. Тому що будь-яка кваліфікація іде за ринком праці, за робочим місцем. Саме тому ми сьогодні постійно акцентуємо у своїх комунікаціях з Урядом, що нам дуже важливо розуміти, яку економіку ми будемо будувати. Це перше.
Друге. Ми говоримо Уряду і всім міжнародним партнерами, що відбудова України йде вже сьогодні, кожного дня, кожної години.
І ми пишаємося Збройними силами України. Але так само і пишаємося кожним робітником і кожним роботодавцем, який на своєму робочому місці так само часто робить героїчні вчинки, зберегаючи виробництво в умовах відсутності електроенергії, зберігає робочі місця, як допомагає ЗСУ і нашій державі. І це дійсно важливо.

Нам обов’язково треба поєднанувати моделі економічного розвитку України, моделі програм зайнятості із всією тією роботою, яку ми сьогодні ведемо з точки зору побудови професійної освітньої моделі, побудови моделі рамки кваліфікацій і всіх елементів, про які ми говорили.

Тому ще раз хочу подякувати всім учасникам сьогоднішнього форуму. Ми разом робимо велику роботу. І ми як роботодавці готові сьогодні працювати в нашій країні, і працюємо в нашій країні. І розуміємо, що для нас немає іншого вибору, як перемогти і на економічному фронті.

Але в той же час ми акцентуємо, що нам сьогодні потрібні дуже швидкі кроки щодо змін на ринку праці і підготовки людей. Нам потрібні нестандартні рішення, дійсно нестандартні. Вони повинні відповідати тим змінам, які відбуваються сьогодні всередині нашої країни, і з точки зору зміни локацій виробництва і змін у окремих секторах виробництва.

Тому більш тісно ми готові співпрацювати з усіма учасниками сьогоднішнього форуму. Адже без без відповідних кваліфікацій наших працівників нам дійсно буде дуже важко зробити той стрибок, про який ми сьогодні всі говоримо. А ми обов’язково повинні після перемоги зайняти нове місце у світовому розподілі праці.

Україна гідна цього місця і воно повинне бути зовсім іншим, ніж до 24 лютого.