Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликала Уряд та польських роботодавців спільно вирішити питання квот на міжнародні автоперевезення

ФРУ звернулася до Прем'єр-міністра України щодо ускладнення ситуації із вивезенням українськими виробниками товарів до Європейського Союзу. Особливе напруження зберігається в отриманні перевізниками дозволів на міжнародні автомобільні перевезення вантажів.

У зв'язку із імплементацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині зони вільної торгівлі та зростанням товарообігу між Україною та державами-членами ЄС збільшується необхідність у транспортному забезпеченні товарообігу.

На думку Федерації роботодавців України необхідно вживати заходів спрямованих на укріплення позицій України в автомобільному та залізничному транспорті, а також опрацьовувати можливості застосування нових для України видів міжнародних перевезень таких як, наприклад, контрейлерні поїзди.

Щодо дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, наше занепокоєність викликане, насамперед поточною позицією Польщі.

Для українських перевізників збільшення квоти на 5 тис. дозволів є вкрай недостатнім і призведе до зриву зовнішньоекономічних контрактів вітчизняних виробників.

У цьому зв'язку Федерація роботодавців України вчергове звернулася до організації Роботодавців Польщі з метою роз'яснення позиції українських роботодавців, щодо збитків, які несуть наші виробники та перевізники, та з метою вирішення ситуації, пов'язаної з нестачею транзитних та універсальних дозволів для міжнародних автомобільних перевезень.

Ми впевнені, що лише комплексне врегулювання ситуації дозволить досягти необхідного Україні результату.