Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликала Президента України під час візиту до Вашингтону порушити питання щодо скасування ввізного мита США на українську сталеву продукцію

Напередодні зустрічі президентів України та Сполучених Штатів Америки Федерація роботодавців звернулась до Президента України Володимира Зеленського із пропозицією порушити питання щодо скасування ввізного мита США на сталеву продукцію з України, яка була введена за часів президентства Дональда Трампа.

Окрім дії 25%-го мита до вітчизняної металургійної продукції, яка поставляється до Сполучених Штатів, застосовується ряд тарифних бар’єрів, що є додатковим ускладненням для українських виробників у конкурентній боротьбі.

Слід відмітити, що імпорт української продукції не загрожує національній безпеці США, оскільки його доля в структурі сталевого імпорту країни складає менше 1%. А торговельне сальдо між Україною та Сполученими Штатами за підсумками 2020 року є позитивним для американської сторони та складає 1 млрд дол. США.

Натомість виробництво сталевої продукції та її поставки до США забезпечують робочі місця українців – у цьому процесі задіяно близько 50 тис. працівників, а з урахуванням членів їх сімей виготовлення сталі для США впливає на життя 200 тис. українців.

Частка металопродукції, яка поставляється до США, у загальному експорті України складає 61% та генерує понад 2 млрд грн. податків.

Тому ми вважаємо доцільним повернутися до питання щодо виключення України з-під дії мита та заміни його квотою на безмитні поставки української сталі в США. І саме запланований наприкінці серпня цього року візит української делегації до Вашингтону може стати платформою для відновлення відповідних перемовин.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Сполучені Штати Америки запровадили 25%-е мито на імпорт усіх видів готової сталевої продукції. Таке рішення поширювалося на усі країни, які постачали до США свою продукцію. Але згодом деякі держави домоглися виходу з-під дії мита. На сьогодні перемовини щодо скасування дії мита на українську продукцію не принесли результатів.