Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вкотре закликала Уряд втрутитись в ситуацію зі зростанням вартості електроенергії для промисловості

Сьогодні під час засідання Уряду кервіник Комітету ФРУ з розвитку промисловості Віталій Немілостівий вкотре звернув увагу на необхіднять стручання Уряду у ситуацію зі зростанням вартості електроенергії для промисловості.

 

«Ми, як ФРУ, ніколи не були заангажовані та ніколи не казали чи вводити, чи не вводити ринок електроенергії. Це світова практика. Уряд запровадив такий проконкурентний ринок в Україні. Ми це вітаємо. Але, перший місяць роботи в цьому ринку показав, що фактично ціна для промислових споживачів зросла на 20-35%.

До нас надходить значна кількість звернень від регіональних та галузевих об'єднань роботодавців та безпосередньо від промислових підприємств – споживачів електричної енергії. У них яких констатується, що, якщо Уряд не втрутиться в ту ситуацію, яка склалась, та не вживе заходів для зниження вартості електроенергії для промисловості, яка зараз вища, ніж у Словаччині на 35%, то у нас через місяць – два зупиниться до 40% бізнесу. І інвестиції знову підуть з України», - зазначив Віталій Немілостівий.

Хочемо наголосити, що для промислових споживачів важливою є вартість електроенергії, яку вони в кінцевому рахунку мають сплатити. І ця кінцева вартість складається як із ціни електроенергії на відповідних сегментах ринку, так і з усіх супутніх витрат, які несе споживач для отримання енергоресурсу. Для споживачів, звісно, є важливою ціна електроенергії, яка складається із ціни на всіх сегментах ринку, в тому числі на ринку «на добу наперед». Але ціна на ринку «на добу наперед» є лише однією із складових кінцевої вартості електроенергії для промислових споживачів. Саме тому твердження, яке пролунало під час засідання Уряду, що ціна на електроенергію зросла лише на 2 коп/кВт*год, для промислових споживачів не відповідає дійсності.

Нагадаємо, ФРУ у липні вже зверталося до Прем'єра з означенням основних, на нашу думку, проблем, які стали причиною зростання вартості електроенергії для промислових споживачів та запропонувало шляхи їх вирішення. Серед таких шляхів вирішення ситуації, яка склалася, є внесення змін до постанов Уряду про покладення ПСО та порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії. ФРУ розробило відповідні зміни та надало їх Уряду.

Також ФРУ минулого місяця надала зауваження до проекту постанови НКРЕКП, яким пропонувалося затвердити тариф для Укренерго на диспетчеризацію.

Впевнені, що, доки відповідь на ці питання не буде знайдено, ціна на електроенергію залишатиметься високою та, відповідно, втрачатиметься конкурентоздатність українських виробників.

Саме тому сьогодні Федерація ще раз звернулася до Прем'єра із закликом організувати нараду, під час якої усі учасники ринку мали би можливість навести свої аргументи, щоб в результаті було прийняте виважене державницьке рішення, щодо зниження вартості електроенергії для промислових споживачів.

Також цю тему продовжив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов під час сьогоднішнього засідання ENERGY TALK SHOW, ELECTRICITY MARKET – першого в Україні професійного форуму лідерів ринку електроенергії. Детальніше про цей захід та сьогоднішнє засідання Уряду – у наших наступних дописах.

Переглянути фрагмент засідання уряду можна за посиланням.