Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ узагальнила перелік проблемних питань бронювання військовозобов’язаних працівників та передала його до Мінекономіки

ФРУ узагальнила перелік проблемних питань бронювання військовозобов’язаних працівників, що виникають у компаній, які до нас звертаються, для надання його Мінекономіки.

Зокрема, йдеться про:

Необхідність забезпечити своєчасне доведення Міноборони до відповідних ТЦК і СП пакетів документів від Мінекономіки про заброньованих працівників підприємств для постановки їх на спеціальний військовий облік.

Також РТЦК і СП навіть після отримання наказів Мінекономіки (з погодженням Міноборони) зазначають про необхідність надання мобілізаційного завдання або замовлення, контрактів на обслуговування ЗСУ.

Мають місце вимоги, щоб всі працівники, які зазначені в наказі Мінекономіки, особисто з’явилися для оформлення броні.

Наявна проблема актуалізації номерів ВОС для вже заброньованих працівників. Пропонуємо надати спільні з Міноборони роз’яснення у питанні усунення неузгодженостей щодо номерів ВОС по вже заброньованих військовозобов’язаних працівниках.

Важливість встановлення граничного відсотка для призову на військову службу працівників з конкретного підприємства.

За розрахунками компаній втрата більше 10% кваліфікованого персоналу внаслідок мобілізації, в навчання яких компанія інвестує роками, і яким немає заміни на ринку праці, призводить до гальмування діяльності економічно активних підприємств та в деяких випадках вже є невідворотним процесом.

Необхідно передбачити можливість бронювання керівників та критично важливих для економіки країни фахівців, яким немає заміни на ринку праці, у т.ч. тих, які мають дефіцитну для ЗСУ ВОС.

Враховуючи те, що лист Міністерства оборони щодо Переліку дефіцитних військово-облікових спеціальностей не є нормативно-правовим актом і з інформації в пресі є зрозумілим, що станом на сьогодні частково втратив свою актуальність, пропонуємо оновити даний лист, щоб у підприємств була можливість бронювати критичних працівників та забезпечувати свою роботу.

Використання відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час бронювання військовозобов’язаних.

Пропонуємо надати доступ до інформації з Реєстру як розпорядникам суб’єктам, які задіяні у процесі бронювання до видання наказу Міністерства економіки та після – ТЦК і СП, ДПС та передбачити внесення в Реєстр інформації про бронювання/відстрочку.