Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ та АМКУ провели перший семінар - навчання з питань державної допомоги бізнесу

Сьогодні Федерація роботодавців України спільно з Антимонопольним комітетом України провели перший семінар - навчання з питань державної допомоги бізнесу.
Участь у семінарі онлайн та офлайн взяли 50 учасників, що представляють компанії, регіональні та галузеві об’єднання роботодавців - членів ФРУ, органи влади та місцевого самоврядування, науковців.

Цього разу ми зосередилися на загальних питаннях, пов’язаних з поняттям державної допомоги підприємствам та найчутливіших для роботодавців темах з контексту державної допомоги:

  • допомога на професійну підготовку працівників,
  • працевлаштування окремих категорій працівників та
  • збереження наявних та створення нових робочих місць.

Зазначені напрямки надання державної допомоги є дуже важливими, особливо зараз через кризу, спричинену, зокрема COVID-19 та зростання вартості енергоресурсів.

На початку семінару заступниця гендиректора ФРУ Юлія Гончарова відзначила важливість контролю за державною допомогою для бізнесу, як в частині безпосереднього отримання допомоги з боку держави, так і для захисту інтересів підприємств, коли їх конкуренти отримують незаконну державну допомогу.

Заступник директора Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Антимонопольного комітету України Антон Балаба на початку семінару відмітив, що Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» ще є молодим Законом, адже набув чинності лише у серпні 2017 року, проте виконання його вимог дозволяє більш ефективно використовувати ресурси держави.

Учасники семінару також обговорили питання надання/отримання державної допомоги за програмою по частковому безробіттю, визначеної Законом України «Про зайнятість населення». Нагадаємо, що Федерація роботодавців України від початку минулого року надавала та продовжує надавати компаніям консультації для отримання такої допомоги.

Разом з тим, подискутували з представниками Антимонопольного комітету України та Мінекономіки щодо змін, які були розроблені Мінекономіки (законопроект № 6067) у ці програми.

У разі наявності питань та необхідності отримання додаткової інформації про державну допомогу бізнесу, Федерація роботодавців України радо допоможе у цьому.