Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ розробила та передала до Офісу Генпрокурора проекти стандартів діяльності прокурорів у кримінальних провадженнях

Сьогодні в онлайн режимі відбулося установче засідання робочої групи Офісу Генерального прокурора України з розробки стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій. До неї входять представники Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу ГПУ, найбільших бізнес-асоціацій та експерти. Роботодавців у робочій групі представляє член Президії Ради Федерації Олександр Олійник, який взяв участь у засіданні.

Метою роботи цієї групи, яка утворена наказом Генерального прокурора 28 жовтня, є регламентація діяльності прокурорів з метою захисту суб’єктів господарювання та інвестування. Розробка стандартів як таких передбачена ст.9 Закону України «Про прокуратуру». Більше того, власні правила роботи органів прокуратури мають більшість розвинених країни. На переконання ФРУ, позиція якої була озвучена на початку засідання, прискіпливої уваги потребує діяльність прокурорів під час процесуального керівництва кримінальним провадженням. Адже, як свідчать звернення підприємств до ФРУ саме підчас досудових розслідувань по кримінальним провадженням допускається найбільше порушень прав та законних інтересів бізнесу («маски-шоу», неправомірне вилучення документів та майна підприємств тощо) . Тому Федерація розробила та передала на розгляд робочої групи проекти стандартів діяльності прокурорів у кримінальних провадженнях. Зокрема, йдеться про процесуальне керівництво щодо дотримання розумних строків досудових розслідувань, обшуку, тимчасового доступу та вилучення інформаційних та телекомунікаційних систем, арешту майна та розгляду скарг суб’єктів господарювання на дії органів досудового розслідування.

Незабаром до доопрацювання проектів у сфері захисту інвестицій буде залучено експертів. Самі стандарти планується затвердити наказом Генерального прокурора наприкінці 2020 – на початку 2021 рр.

01

02