Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ провела черговий вебінар щодо методики розроблення професійних стандартів

За участі більш ніж 90 представників роботодавців, державних та громадських установ, організацій, закладів освіти, галузевих асоціацій, профільних медійних установ та інших зацікавлених сторін відбувся черговий вебінар «Методика розроблення професійних стандартів. Частина І. Аналіз професійної діяльності. Продовження».

Спікер вебінару – членкиня НАК Інна Осадчук. Модератор – Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Під час вебінару учасники розглянули:

  • Методологічні підходи з розроблення ПС;
  • 5 кроків проведення аналізу професійної діяльності;
  • Порядок формування трудових функцій, професійних компетентностей, результатів навчання та переліку предметів і засобів праці, необхідних для виконання трудових функцій;
  • Форми документування аналізу професійної діяльності.

Як відомо, 01 квітня Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (№ 4147), який унормовує наступні питання про внесення змін до КЗпП, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про освіту»: пріоритетність професійного стандарту щодо кваліфікаційної характеристики (ст. 96 КЗпП та ст. 6 Закону України «Про оплату праці»).

Серію вебінарів щодо професійних кваліфікацій, роботи з персоналом, програм навчання та розвитку, обміну досвідом буде продовжено. Слідкуйте за анонсами, реєструйтесь для отримання необхідних матеріалів.

Тож, чи потрібен професійний стандарт або ні? Однозначно потрібен. Саме роботодавцям необхідно відігравати активну роль з ініціювання та подальшої розробки професійних стандартів, враховуючи вимоги до робочого місця, зміни у системах оплати праці та необхідність підвищення якості професійного навчання.

image 31

image 32

image 33

image 36