Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ пропонує оновити законодавчу базу щодо роботи ринку деревини

8 вересня у Федерації роботодавців України відбулася зустріч галузевих об’єднань бізнесу та компаній - членів ФРУ, які працюють у деревообробній галузі.

Національні виробники, які здійснюють переробку деревини у готову продукцію в Україні, наголошують на нестабільності їх забезпечення сировиною.

Глобальна світова тенденція зростання цін на сировинні товари відобразилась і на цінах на необроблену деревину в Україні. Порівняно з початком пандемії з 1-го кварталу 2020 року до початку 3-го кварталу 2021 року ціни на необроблену деревину в Україні зросли на 500%! В світі також спостерігалося зростання цін на 400%.

Причини дефіциту необробленої деревини в Україні для потреб переробки полягають перш за все у наявності системних проблем, які потребують врегулювання на законодавчому рівні:

  • відсутність першочергового доступу до сировини національних деревопереробників;
  • відсутній прозорий механізм формування собівартості необробленої деревини;
  • використання постійними лісокористувачами деревини для власних деревообробних підприємств по собівартості створює дефіцит на ринку та нерівні конкурентні умови для інших виробників готової продукції;
  • недосконалість механізму аукціонів реалізації необробленої деревини і ознаки монополізації інфраструктури торгівлі деревиною;
  • відсутність дієвих механізмів відповідальності переможця аукціону, який відмовляється від викупу лотів і відповідальності лісогосподарських підприємств за непоставку лотів.

Під час зустрічі Руслан Іллічов, генеральний директор ФРУ зазначив:

«Системне вирішення проблем ринку деревини та забезпечення переробної галузі сировиною можливе лише через законодавчі зміни. Сьогодні в парламенті є законопроекти про ринок деревини, які не є досконалими.

На їх основі досить швидко може бути підготовлено компромісний законопроект.

Він має забезпечити прозоре функціонування ринку, визначить пріоритетом забезпечення сировиною переробної галузі і передбачатиме механізми мінімізації ризиків, які може створити скасування мораторію на експорт необробленої деревини».

Федерація ініціює перед профільними комітетами ВРУ підготовку нового компромісного законопроєкту про ринок деревини, який врахує інтереси вітчизняних переробників.

Довідково:

Галузь деревопереробки є вагомою частиною економіки, дає роботу понад 236 тис громадян України. Тільки за перший квартал 2021 року виплачено 8,2 млрд грн заробітної плати.

Потенціал збільшення експорту деревообробної галузі складає близько 11 млрд Євро. Сьогодні – лише 600 млн Євро.

002

003

004

005