Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ продовжує впроваджувати комунікаційний проєкт для вітчизняних виробників добрив та аграріїв

28 лютого в Одесі ФРУ спільно з Об'єднанням організацій роботодавців Одеської області та Союзом хіміків України провели круглий стіл «Орбіта нових можливостей для аграріїв. Приватні ініціативи. Досвід та вдала практика».

Аномально тепла зима змусила аграріїв вже у лютому бути на низькому старті, змінити звичні графіки виходу в поле і розпочати вносити мінеральні добрива.

Готовність до посівної, стимулювання приватних ініціатив та обмін досвідом на ринку мінеральних добрив стали головним лейтмотивом обговорення на круглому столі.

Ці та інші питання взаємодії виробників міндобрив та аграріїв презентували одеським фермерам президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, голова Об'єднання організацій роботодавців Одеської області Костянтин Журавель, начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів, представники ТОВ «Остхем Рітейл» Андрій Шикун та АТ «БАНК АЛЬЯНС» Олег Дишкант.

Одеська область є однією з найпотужніших областей України у розвитку сільськогосподарського виробництва та фермерства. Тому пропозиції виробників щодо партнерських програм з кредитування закупівель мінеральних добрив за зниженою процентною ставкою стали особливо актуальними у рамках сезонної підготовки аграріїв до посівної.

Олексій Голубов наголосив: "Нам потрібно підтримувати національне товаровиробництво і український фермер має іти за добривами до українського виробника, отримуючи якісний продукт за привабливою ціною. На сьогодні ми на 40% забезпечуємо національний ринок фосфорними добривами і на 100% - азотними. Робота найбільших хімічних заводів стабільна і має сукупну потужність 7 млн т при потребі аграріїв до 5 млн т. Водночас, ми не стоїмо на місці і постійно вдосконалюємось. На сьогодні ми разом із Федерацією розробили проєкт Стратегії розвитку хімічної галузі України і відстоюємо її прийняття на державному рівні".

Разом з тим, перший заступник генерального директора Федерації Яна Зацерковная звернула увагу на позитивний досвід підтримки національного підприємництва, у тому числі фермерства, на основі впровадження взаємовигідної Державної програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Ініціатором розроблення та локомотивом її впровадження три роки тому виступила Федерація.

На сьогодні ми всіляко сприяємо збереженню цієї Програми та пролонгації її дії у межах фінансування на 2020 рік. За час дії Програми, зокрема:

- з 40 до 181 (в 4, 5 раза) зросла кількість машинобудівних підприємств-виробників продукції для АПК;
- близько 2 млрд грн склав обсяг інвестицій підприємств на переоснащення виробництва;
- понад 5,3 тисячі робочих місць додатково створено у сільгоспмашинобудівній галузі.

"І саме останній показник є чи не найпринциповішим у впровадженні таких програм, особливо тоді, коли роботодавці ведуть активну боротьбу за професійні кадри з метою зменшення їх відтоку за кордон", - зазначила Яна Зацерковна.

Голова Одеського обласного об'єднання організацій роботодавців Коcтянтин Журавель, підсумувавши дискусію, запевнив, що подібні зустрічі відбуватимуться регулярно, оскільки лише обговорюючи разом із підприємцями проблемні питання ведення бізнесу можна напрацювати правильні шляхи їх вирішення. "Ми активно налагоджуємо роботу Об'єднання в регіоні, відновлюємо зв'язки з підприємцями і місцевою владою. На сьогодні у нас підписана територіальна тристороння угода з Одеською ОДА та профспілками, яка дозволяє вести соціальний діалог та вирішувати проблемиє на обласному рівні", - сказав Костянтин Журавель.

Водночас, представник Одеської ОДА, начальник управління аграрної політики Іван Петрів запевнив, що діалог із бізнесом та, зокрема, розвиток АПК регіону є одним із пріоритетних напрямів роботи місцевої влади.

Наш унікальний комунікаційний проєкт для вітчизняних виробників добрив та аграріїв викликав значний інтерес у фермерів, тому ми не зупиняємося на Черкасах та Одесі і найближчим часом його презентуємо.