Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ продовжує брати активну участь у доопрацюванні «ресурсного» законопроекту № 5600

ФРУ продовжує брати активну участь у доопрацюванні «ресурсного» законопроекту № 5600 в робочих групах при Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики за різними напрямками (адміністрування, ПДВ, акцизи тощо).

Вчора представники ФРУ виступили з критикою урядових ініціатив щодо підвищення екологічного податку, рентної плати за залізну руду та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

Представники ФРУ наголосили, що триразове підвищення ставок екологічного податку за викиди СО2 є суто фіскальним заходом, жодним чином не пов’язаним із турботою за чистоту довкілля. Якщо б у Уряду така турбота була, то він би в першу чергу ініціював внесення змін до Бюджетного кодексу з метою спрямування надходжень від екологічного податку на екологічні ж заходи. Крім того, дивно виглядають и наміри підвищити в 3 рази ставку податку за відходи гірничорудної промисловості на тлі того, що ставки для інших відходів підвищуються на 5%.

Загалом погоджуючись із запровадженням формули розрахунку рентної плати за залізну руду на підставі індексу цін на китайській біржі, роботодавці не можуть погодитись із самою формулою розрахунку цих ставок, яка, зокрема, не враховує логістичні витрати, бідність української залізної руди тощо. Крім того, незрозуміло, чому такий механізм пропонується запровадити виключно щодо залізної руди.

Запропоноване збільшення ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, на думку роботодавців, не тільки вкрай негативно вплине на інвестиційну спроможність операторів мобільного зв’язку, але і суттєво погіршить інвестиційний клімат України в цілому. Окремо треба зазначити, що подібні негативні ініціативи пропонуються Урядом на заключення у минулому році Меморандуму між Урядом України та провідними операторами мобільного зв’язку, яким передбачено недопущення зростання фіскального та регуляторного навантаження на сектор мобільного зв’язку в обмін на інвестиції у розвиток мережі 4G – чим сьогодні і займаються оператори мобільного зв’язку, вкладаючи чималі кошти в побудову 4G мережі у сільській місцевості.

Сподіваємося, що профільний Комітет Верховної Ради прислухається до висловлених зауважень ФРУ.