Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ підтримує нову податкову модель на час війни та на період післявоєнного розвитку, запропонований проектом закону України № 7137-д, який сьогодні прийняла ВРУ

ФРУ підтримує нову податкову модель на час війни та на період післявоєнного розвитку, запропонований проектом закону України № 7137-д, який сьогодні прийняла ВРУ.

Українській економіці наразі необхідно усіма можливими способами вижити та підтримати нашу армію та громадян.

Тому ми чекали на такі вкрай необхідні податкові стимули для бізнесу, що запропоновані Президентом, Урядом та Податковим комітетом ВРУ законопроектом № 7137 д.

Документ містить багато позитивних норм, зокрема, норми про зменшення ПДВ та акцизу на пальне, податкові стимули для великого бізнесу та благодійності тощо.

Якщо більш детально, то основні зміни такі:

1. За ініціативи Кабінету Міністрів України на період дії воєнного стану сплачувати єдиний податок зможуть не лише ФОПи - "спрощенці", але й великі підприємства - розширюється коло підприємств, які зможуть зменшити податкове навантаження на час війни та зберегти свою діяльність норма щодо підвищення ліміту доходів для використання єдиного податку з 10 млн до 10 млрд гривень. Податок з обороту встановлюється на рівні 2%.

2. Підтримати наявність робочих місць в країні допоможе зняття обмеження за кількістю працівників та видів діяльності.

3. Встановлюються пільги для реалізації пального:

  - встановлюється нульова ставка акцизу;

  - зменшена ставка ПДВ на пальне – 7% замість 20%, які передбачені зараз.

4. Встановлюються стимули для допомоги бійцям та благодійності такими змінами:

  - звільняється від сплати податків та акцизів пальне, яке передане військовим, примусово вилучене для потреб держави чи передане як гуманітарна допомога. Також від оподаткування звільняється примусово вилучене для потреб держави майно;

  - звільняється від ПДФО благодійна допомога учасникам бойових дій та мешканцям на території бойових дій;

  - не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога, яка надається постраждалим внаслідок збройної агресії РФ;

  - надано право на податкову знижку у розмірі 16% (замість поточних 4%) на пожертвування неприбутковим організаціям;

  - благодійну допомогу, перераховану закладам охорони здоров’я та на спецрахунок НБУ для підтримки збройних сил, можна відносити до витрат без обмежень (зараз такі обмеження складають 4% від розміру прибутку).

5. Підприємці, які втратили склади, виробництва чи магазини внаслідок бойових дій, не платитимуть ПДВ зі знищеного товару. ПДВ також не треба буде платити з товарів, переданих на потреби оборони. Також підприємці зможуть включити до податкового кредиту з ПДВ суми, за якими ще не зареєстровані податкові накладні, але наявні необхідні первинні документи. Такі накладні треба буде зареєструвати протягом шести місяців після припинення воєнного стану.

6. Компанії отримують дозвіл на імпорт та реалізацію тютюнових виробів без встановленого маркування, але з маркуванням відповідно до вимог ЄС до припинення воєнного стану.

7. Підприємства, які знаходяться на території активних бойових дій, не сплачують екологічний податок.

8. З 1 березня 2022 року і припиняє дію через рік після закінчення воєнного стану ФОПи як на спрощеній, так і на загальній системах оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства звільняються від сплати ЄСВ за себе.

9. ФОПи "спрощенці" 2-3-ї груп не сплачуватимуть ЄСВ і за мобілізованих працівників, ці витрати покриє держбюджет.

10. До завершення воєнного стану підприємці звільняються від санкцій за порушення закону про РРО окрім продажу підакцизної продукції.

11. З березня 2022 до кінця року вони звільняються від плати за землю, яка розташована на територіях бойових дій відповідно до переліку КМУ, а також до кінця 2023 року – від мінімальної плати за землю (МПЗ). Також податкові пільги передбачені для власників земельних ділянок.

Висловлюємо велику подяку за таку злагоджену, своєчасну та дуже необхідну роботу Податковому комітету Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Державній податковій службі та податковим експертам по підтримці бізнесу України в такий нелегкий для країни час.