Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ підтримує концепцію законопроекту про зменшення штрафів для бізнесу

Вчора відбулось обговорення концепції законопроекту про зменшення штрафів для бізнесу «Щодо змін у регулюванні процедури проведення перевірок щодо порушення прав споживачів та притягнення до відповідальності винних суб’єктів господарювання» під головуванням Голови Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів Галини Янченко.

Основною метою законодавчої ініціативи є подальше недопущення накладення надмірних штрафів у разі проведення перевірок Держпродспоживслужбою, пов’язаних із захистом прав споживачів.

При цьому слід зазначити, що діюче законодавство не врегульовує оскарження штрафу та не зупиняє виконання рішення, а тому суб’єктивне рішення контролюючого органу про накладення штрафів в мільйони гривень навіть не піддається судовому контролю.

У ході дискусії заступник Генерального директора Федерації роботодавців України Юлія Гончарова зазначила, що в законопроекті має бути збережена процедура адміністративного оскарження для зменшення строків розгляду скарг, здійснити фінансово-економічні розрахунки запропонованих штрафів для недопущення їх надмірності та невідповідності правовим наслідкам.

Однією з принципових пропозицій Федерації є відхід від градації відповідальності в залежності від розмірів підприємства, що має відповідати діючому законодавству України, а також перегляд критеріїв ризиків, які передбачення у цій сфері.

Підсумовуючи, ще раз наголосили, що така ініціатива народних депутатів є нагальною та відповідає вимогам сьогодення.

002

004

003

005

006