Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ підтримує дії Уряду щодо активізації боротьби з незаконним обігом пального в Україні

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення Головам обласних та Київської держадміністрацій, Державної податкової служби, Державної фіскальної служби, Національної поліції України, Державної прикордонної служби, Державної служби з питань праці, Державної екологічної інспекції, Державної інспекції архітектури і містобудування, Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Антимонопольного комітету і Міністру юстиції України активізувати діяльність міжвідомчих регіональних робочих груп для проведення заходів по боротьбі з нелегальними обігом і роздрібною торгівлею палива в Україні.

Нагадаємо, ФРУ неодноразово висловлювала занепокоєння процесами, що відбуваються на ринку нафтопродуктів, зокрема, тінізацією цього ринку. Ще у 2018 році Федерація ініціювала боротьбу з нелегальними АЗС. На жаль, їх робота до цього часу повністю не припинена.

Тінізація цього ринку – це незаконне ввезення нафтопродуктів на митну територію України без належного митного оформлення, тіньове виробництво пального, а також торгівля пальним з грубими порушеннями законодавства.

Контрафактне паливо на міні-НПЗ, «сірі» АЗС і податкові «скручування» щорічно крадуть з бюджету України близько 20 млрд грн.

Окремим питанням є також якість контрафактних нафтопродуктів, що реалізуються кінцевим споживачам.

Все це не тільки завдає державному та місцевим бюджетам шкоди, що вимірюється десятками мільярдів гривень на рік, але й спотворює добросовісну конкуренцію на паливному ринку, є джерелом потенційної небезпеки для життя і здоров’я людей та оточуючої інфраструктури.

Саме тому Федерація вітає дії Уряду щодо активізації боротьби з незаконним обігом пального в Україні.

Ліквідація нелегального обігу пального в країні дозволить забезпечити рівні умови ведення бізнесу, знизити ціни для споживачів, сприятиме розвитку галузі, підвищенню надходжень до Державного та місцевих бюджетів і розвитку інфраструктури населених пунктів.