Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ передала Голові ВРУ підписи на підтримку локалізації. Дмитро Разумков заявив, що підтримає законопроект №3739 під час розгляду у другому читанні

Сьогодні під час візиту Голови ВРУ Дмитра Разумкова на львівський «Електрон» представники Федерації роботодавців передали спікеру 150 000 підписів на підтримку законопроекту №3739 про локалізацію, який очікує другого читання у ВРУ.

Всі учасники візиту побачили сучасне вітчизняне виробництво, очолюване членом Президії ФРУ Юрієм Бубесом, яке гідно представляє українське машинобудування та дає роботу понад тисячі українцям.


Член Президії Ради ФРУ Олег Боярин зазначив, що промисловість останнім часом живе не завдяки, а всупереч. У боротьбі за виживання виробництво знаходиться в гірших умовах, ніж імпорт.


«Не може бути сильної країни без сильної економіки. І сильної економіки без сильної промисловості. Ми хочемо бути тими підприємствами, які виробляють високоінноваційну продукцію не тільки для України, а й на зовнішніх ринках. І приклад Електрону показує, що це можливо. Тому необхідна увага з боку Парламенту у прийнятті позитивних змін для національного виробництва", - підкреслив він.


Законопроект про локалізацію – запорука того, що вітчизняні компанії зможуть:

  • розвивати виробництво та більш повно реалізовувати свій потенціал
  • брати участь у міжнародних ланцюжках виробництва
  • зберігати існуючі та створювати нові робочі місця
  • збільшувати зростання податкових відрахувань.


На екранах присутні побачили мапу підтримки законопроекту у різних куточках нашої країни, працівників, які поставили свої підписи на підтримку 3739.


150 000 працівників разом із родинами – це понад 500 000 українців! Понад 4000 компаній підтримали цей законопроект. Значна частина симпатиків 3739 – малий та середній бізнес.


«Дуже важливо, що тут підписи не лише компаній, які можуть бути безпосередніми учасниками локалізації, а й кондитери, хіміки, аграрії, легка промисловість та з багатьох інших галузей. Тому що всі розуміють, що якщо будуть працювати наші підприємства – будуть заробітні плати, буде внутрішній ринок, буде споживання», - сказав, передаючи підписи Дмитру Разумкову, гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.


Адже машинобудівна галузь України має один із найвищих мультиплікативних ефектів. На 1 робоче місце створене машинобудівниками припадає 7 у суміжних галузях.


Маємо витрачати кошти всередині країни і стимулювати замовленнями тих виробників, які є платниками податків до нашого бюджету і які забезпечують роботою українців.


«Ми би мали більше випущеної продукції, якби ми були в рівних умовах на ринку України з іноземними виробниками. Вони дадуть хоча б якусь преференцію для національної економіки, для українських виробників, адже це вони зумовлять збільшення кількості робочих місць, рекапіталізацію прибутку в розширення виробництва, – заявив президент-голова правління «Концерн-Електрон», Юрій Бубес. Керівник підприємства певен: прийняття такого закону допоможе вітчизняному виробнику бути конкурентоспроможним.


Урахування місцевої складової при публічних закупівлях – це не тільки стимул для вітчизняних виробників, це мотивація для закордонних виробників розміщувати свої заводи саме в Україні.


Саме тому роботодавці звернулися до Голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням зробити все можливе, щоб законопроект 3739 був якнайшвидше прийнятий у другому читанні та в цілому.


Своєю чергою Голова ВРУ зазначив, що підтримує ухвалення цієї законодавчої ініціативи. “Коли законопроект потрапить до зали Верховної Ради, я не лише проголосую, але й скажу слова “прошу підтримати і проголосувати”, - додав Голова Парламенту.