Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ ознайомила своїх членів із довгоочікуваними проектами митних законів

16 травня відбулося чергове засідання Митного комітету Федерації роботодавців. Говорили про важливе для ведення ЗЕД - авторизованого економічного оператора та спільний транзит.

Чому так багато дискусій навколо законопроекту 7374 «Про авторизованого економічного оператора» і чи дійсно наші виробники та перевізники матимуть ті самі преференції, як і європейські?

Представники ДФС розповіли членам ФРУ, що статус авторизованого економічного оператора – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства, найбільший перелік пільг і спрощень митних формальностей.

Українське митне законодавство поступово наближується до митного законодавства ЄС і запровадження інституту АЕО, аналогічного тому, що функціонує в Євросоюзі, є одним із етапів адаптації.

Наразі в Митному кодексі вже є визначення АЕО, але воно не відповідає вимогам ЄС. На наступному етапі має бути взаємне визнання операторів, якщо Україна виконає всі вимоги.

Сертифікат авторизованого економічного оператора може отримати підприємство, яке є виробником, експортером, імпортером, митним представником, перевізником, експедитором, утримувачем митного складу.

Статус АОЕ визнається на всій митній території України.

Підприємству можуть бути видані такі види сертифіката АЕО:

-         на спрощення митних процедур

-         про безпеку та надійність

Для їх отримання компанія має пройти оцінювання на відповідність критеріям для надання статусу АЕО.

Головна його перевага - спрощення митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри. А прийняття законопроекту про АЕО, який послідовно лобіює Федерація, позитивно вплине і на ринок праці, оскільки він спрямований на розширення свободи підприємницької діяльності, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на зовнішніх і внутрішньому ринку, що в свою чергу, стане основою для створення нових робочих місць.

Друге питання зустрічі – переваги для бізнесу Нової комп’ютеризованої транзитної системи. Що таке спільна транзитна процедура? Хто до неї входить? Чого очікувати національним виробникам?

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада у першому читанні ухвалила дуже важливий для української митниці законопроект № 9532 "Про режим спільного транзиту", який лідери думок вже назвали "митним безвізом".

Федерація роботодавців також підтримує цей законопроект. Адже завдяки його ухваленню Україна зможе інтегруватися до спільної транзитної системи NCTS, у якій беруть участь країни-члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія.

А це дозволить прискорити та удосконалити митні процедури щодо товарів, які переміщуються через кордони України з понад 35 країнами, зменшить витрати на транскордонну торгівлю товарами з країнами Європи. А також створить умови для виходу національних компаній на ринки європейських країн.

Це сервісна система, яка орієнтована на суб'єкта ЗЕД, який у майбутньому зможе відслідковувати рух товарів з власного комп'ютеру.

Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну.

Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.