Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ оптимістично оцінює перспективи подальшої роботи по впровадженню активної промислової політики

ФРУ постійно і предметно, наражаючись на критику, пропонувала відправити закон 4167 «про промислові відходи» на доопрацювання. Зверталися до Голови Верховної Ради та голів комітетів ВР з пропозицією не підтримувати. Ми пояснювали, що, не дивлячись на яскраву обгортку, закон містить ризики невиконання Україною Цілей сталого розвитку ООН, коли пріоритетом визначається виконання лише одна ціль, в той час як усі інші перебувають під загрозою

(цілі 8,9,10,11 - гідна праця та економічне зростання; промисловість, інновації та інфраструктура; скорочення нерівності; сталий розвиток міст і громад).

Практично усі бізнес асоціації виступили проти прийняття  закону 4167. І от – сталося. Законопроект відхилено. Тепер можна напрацювати повністю новий закон за правилами публічних консультацій, коли усі стейкхолдери приймуть участь в розробці, і їх позиції будуть враховані.

Одночасно з провалом 4167 був проголосований  закон 5339, яким вносяться зміни до законодавства в частині регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Таким чином, даючи можливість виконавчій владі, бізнесу і суспільству підготувати збалансований документ по найкращим доступним технологіям, законодавець, прийнявши 5339, встановив жорсткі терміни впровадження змін.  Одночасне винесення в зал двох проектів, провал жорстко антипромислового і проходження екологічного, в якому контроль забруднення (на користь громадянам) є основним – показник балансу.

На цьому позитиви поки що  закінчуються. Депутати думають і розуміють за що голосують. Політична боротьба проходить в рамках широкого демократичного процесу.
 
Тепер питання до урядовців і до «реформаторів», які народжують занадто велику кількість однобоких проектів. Закон 5339 – дуже поганий за якістю. Він дав країні всього навсього 10 років на здійснення заходів зі скорочення викидів забруднюючих речовин. Європейські регламенти, на відміну від пропонованих положень, не обмежували право бізнесу на екомодернізацію у часі з огляду на їх високу вартість.  Закон 5339 є поєднанням гірших частин законопроєктів, які не пройшли в парламенті – обов’язок встановлення підприємствами автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин без розуміння того, яким чином буде здійснюватись збір даних. Він встановлює відповідальність за необґрунтоване недопущення до перевірки інспекторів ДЕІ, чим порушує право бізнесу на недопуск, передбачене чинним законодавством.
 
Та все ж ми оптимістично оцінюємо подальшу роботу по впровадженню активної промислової політики, збереженню робочих місць та створенню нових, щоб при цьому забруднення і негативний вплив на здоров'я громадян постійно зменшувались.