Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ наполягає на необхідності накладення вето на законопроект №1210

16 січня 2020 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (на основі законопроекту реєстр. № 1210 від 30.08.2019).
11 лютого цей Закон було направлено на підпис Президенту.

Сподіваємося, що його не підписання Президентом протягом вже 16 днів свідчить про те, що в Офісі Президента та Кабінеті Міністрів України всерйоз замислилися над якістю прийнятого документу та наслідками запровадження передбачених ним змін для економіки України.

На думку роботодавців, низка передбачених цим Законом змін є економічно необґрунтованою, потенційно корупціогенною та такою, що несе ризики для державного бюджету та економічного розвитку України у цілому.

Насамперед йдеться про:

1. Впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штрафу. Такі норми лише спровокують розквіт корупції у податкових органах.

2. Застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів» а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети».

3. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, виключень щодо застосування правил «тонкої капіталізації», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема – ОВДП!) тощо.

4. Підвищення розмірів штрафних санкцій у 2 рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що є додатковим тиском на платників податків.

Федерація роботодавців України закликає Президента України Володимира Зеленського скористатися своїм право вето до цього Закону та запропонувати Верховній Раді України розділити законопроект №1210 на частини (питання адміністрування, питання ТЦО та оподаткування контрольованих іноземних компаній, ресурсні норми тощо), які необхідно якісно доопрацювати з урахуванням позиції бізнес-спільноти.