Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ долучиться до інформаційної кампанії МОП щодо проблеми незадекларованої праці

Інформаційна кампанія проводитиметься в рамках проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» та має на меті підвищення обізнаності громадян щодо проблеми незадекларованих трудових відносин. До спільної роботи будуть залучені усі зацікавлені організації, об'єднання та державні органи.

3

Мета інформаційної кампанії - привернути увагу громадян до цього негативного явища та надати якомога ширшу інформацію про можливі наслідки незадекларованої праці. Окрім того, організатори ставлять за мету навчити громадян та підприємців, яким чином слід правильно оформлювати трудові відносини та які права та переваги вони при цьому отримають.

Нагадаємо, що ФРУ приділяє особливу увагу цьому питанню, оскільки незадекларована праця - один із факторів, який викривлює конкурентні можливості для відповідального бізнесу.

Роботодавці, які використовують незадекларовану працю, створюють нечесну конкуренцію на ринку, адже не несуть частину податкових затрат та виводять у тіньовий обіг товари та послуги. Це в свою чергу унеможливлює проведення пост-аудиту та контролю за обігом таких товарів на ринку.

Працівники ж, які перебувають у незадекларованих трудових відносинах із роботодавцем, позбавляються соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності чи виходу на пенсію.

На глобальному рівні – бюджети недоотримують податки, внески та збори.

2