Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація підготувала альтернативні пропозиції до окремих норм законопроекту 1210

В умовах пандемії COVID-19, згортання бізнес-активності та зниження доходів державного і місцевих бюджетів мотивує Федерацію продовжувати напрацьовувати пропозиції для забезпечення послідовності і збалансованості впливу податкової політики на бізнес.

Одним з ризикових факторів, який може мати негативний вплив на бізнес-середовище у 2020 році та у середньостроковій перспективі, є законопроект 1210, який на сьогодні не підписаний Президентом України.

Федерація публічно заявила свою позицію про необхідність застосування вето Президента до цього законопроекту як такого, що посилить повноваження податкових органів, збільшить корупційні ризики та податкове навантаження на сумлінних прозорих платників податків.

Одним з положень законопроекту 1210, яке спрямоване на збільшення податкового навантаження на бізнес, є пропозиція збільшити ставку акцизного податку на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) на 320% з 2021 року та наступне зростання на ставки акцизу щорічно на 20%.

Попередні 4 роки ставки акцизу на сигарети піднімали на 30-40% щорічно – ринок падав щороку на понад 10%. За цей час обсяги нелегальної торгівлі зросли у 7 разів.

Відповідно, державний бюджет не отримував запланованих надходжень. У 2019 році до державного бюджету надійшло на 13 млрд грн менше акцизного податку від запланованого.

Тому Федерація підготувала альтернативні пропозиції до норм законопроекту 1210 в частині оподаткування акцизом тютюну для нагрівання.

За 5 років пропонується збільшити ставку акцизу на 350% замість одномоментного руйнівного збільшення на 320%, уникнути зростання цін на ТВЕН на 60% та неминучого багатократного зростання нелегального ринку цих виробів за рахунок контрабанди з сусідніх країн.

Реалізація пропозиції Федерації дозволить збільшити на 9 млрд грн надходження акцизного податку від тютюнових виробів для нагрівання за 5 років.