Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація звернулася до Прем'єр-міністра з проханням відновити повноцінну роботу пунктів видачі дозволів

ФРУ звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана у зв'язку зі зміною графіку пунктів видачі дозволів (ПВД), яку запровадила Державна служба України з питань безпеки та транспорті (Укртрансбезпеки). Як відомо, Федерація наполегливо та послідовно виступає за лібералізацію транспортних послуг і реформування системи видачі дозволів та контролю міжнародних автомобільних перевезень. Наразі ситуація навколо недостатньої кількості дозволів до низки країн, зокрема, до Республіки Польща, ускладнилася ще й внаслідок зміни, а точніше – скорочення графіку роботи ПВД.

До запровадження нинішнього режиму роботи 3 пункти із 14 працювали в цілодобовому режимі, включаючи вихідні та святкові дні, 6 пунктів забезпечували роботу у вихідні та святкові дні з 9.00 до 18.00 годин. Однак наприкінці 2018 року Укртрансбезпека змінила графік роботи цих пунктів. Усі ПВД працюють з 9.00 до 18.00 години, а у вихідні дні – тільки 5. Така зміна графіку роботи ПВД негативно вплинула на нормальну роботу українських транспортних компаній, водії яких вимушені по 2-3 дні простоювати в чергах в очікувані отримання дозволів. Особливо це відчувається у ПВД «Львів».

Непродуктивні простої у чергах призводять до додаткових витрат робочого часу водіїв, який і так доволі обмежений нормами режиму праці і відпочинку. Через низьку ефективність роботи транспорту в Україні, черги на кордонах, а тепер і у пунктах видачі дозволів, нижчу заробітну плату водії звільняються і шукають роботу у Польщі, країнах Балтії, а тепер і в Німеччині та інших державах, що призводить до гострого дефіциту водіїв.

Наразі не вживаються будь-які заходи щодо зміни режиму роботи пунктів видачі дозволів, а також не вирішуються питання щодо забезпечення безперебійної роботи пунктів видачі дозволів, відновлення їх звичного режиму для нормального отримання водіями іноземних дозволів. Звичайно, це призводить до великих матеріальних втрат, адже під загрозою виконання договорів, зобов'язань перед клієнтами та в кінцевому рахунку, розрахунки з працівниками та надходження до бюджету.

Тому Федерація просить Прем'єр-міністра України дати доручення відповідним міністерствам та відомствам щодо відновлення повноцінної роботи ПВД.