Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація зміцнює співробітництво з Офісом Генерального прокурора з захисту прав роботодавців

Минулої п’ятниці мали продуктивну зустріч в Офіс Генерального прокурора. Разом з Олексієм Бонюком, начальником департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій та Іриною Діденко, керівницею управління захисту інвестицій Департаменту, підбили попередні підсумки співробітництва цього року та обговорили завдання на найближче майбутнє.

Щодо підсумків, то вони надають оптимізму. Адже цього року (підкреслимо, підсумки попередні!) за зверненнями ФРУ з проханням втрутитися в ситуацію щодо кримінальних проваджень майже у 50% випадків вони були або закриті, або дії посадових осіб підприємств не стали є предметом досудового розслідування. Що це означає? Після років поневірянь та невпевненості роботодавці отримали можливість спокійно працювати, створювати нові робочі місця, виробляти продукцію з доданою вартістю, врешті-решт – наповнювати податками та зборами бюджети.

Звичайно, хотілося б, аби така робота була більш ефективною. Звичайно, Федерація як найбільше в Україні об’єднання роботодавців зацікавлена саме у таких наслідках перегляду кримінальних проваджень. При цьому ми прекрасно усвідомлюємо, що не маємо жодного права втручатися безпосередньо у хід досудових розслідувань, а лише акцентувати увагу на важливості, у разі виявлених Офісом Генпрокурора, скажімо так, незрозумілих дій правоохоронців або посадовців окружних прокуратур, повернення підприємствам можливості спокійно працювати.

У зв’язку з цим під час зустрічі увагу на двох принципових моментах нашого подальшого співробітництва з Офісом Генерального прокурора.

  • Прискорення т.зв. «безкінечних» досудових розслідувань

Маємо факти, коли досудові розслідування у кримінальних провадженнях тривають роками, проводяться обшуки, вилучення, призначаються чергові судові експертизи тощо, але жодного результату немає. Це негативно відбивається на роботі підприємств і виглядає як постійній тиск на роботодавців замість того, аби встановити істину. У таких випадках можливий варіант, коли процесуальне керівництво візьме на себе безпосередньо Офіс Генерального прокурора.

  • Визначення пріоритету – захисту вітчизняних інвесторів

Акцентували увагу на важливості захисту прав вітчизняних інвесторів під час резонансних досудових розслідувань (наприклад, щодо постачання в Україну вживаних вагонів походженням з РФ) й доведення таких проваджень до логічного завершення. Адже саме такі приклади – наочне свідчення того, що українській бізнес надійно захищений і законами, і державою.

Сподіваємося на плідну подальшу співпрацю!

002

003