Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація закликає внести зміни до законопроекту № 3793 при його підготовці до другого читання

Сьогодні на засіданні Комітету прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» (далі – Закон) щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства (ЕКА)» (реєстр. № 3793 від 03.07.2020).

Законопроект внесений народними депутатами України Приходьком Б.В. та Наталухою Д.А., та прийнятий з відповідним його доопрацюванням Комітетом у частині внесення змін до тексту проекту стосовно поширення на діяльність ЕКА положень законів України «Про страхування» та «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», статті 2 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

В цілому ФРУ підтримує прийняття законопроекту, як такого, що спрямований на розблокування діяльності ЕКА, усунення окремих невідповідностей та суперечливих положень базового закону.

У той же час ФРУ категорично заперечує проти внесення запропонованих змін до статті 8 Закону, які передбачають розширення сфери підтримки, яку може надавати ЕКА на будь-які товари (роботи, послуги), у тому числі на сировину.

На думку роботодавців, такі зміни вихолощують суть Закону, який спрямований на підтримку саме несировинного експорту, а отже завдасть шкоди економіці України.
ФРУ закликає Верховну Раду при доопрацюванні законопроекту №3793 до другого читання виключити зазначені зміни до статті 8 Закону.