Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація вітає рішення Парламенту про реформування АРМА

14 липня народні депутати 322 голосами «за» ухвалили у другому читанні та у цілому законопроєкт №5141 "Про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів".

Метою законопроєкту є створення законодавчих передумов для підвищення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, підвищення інституційної спроможності та ефективності роботи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
 
Адже, як свідчать звернення підприємств до ФРУ, нерідко під поняттям «управління та реалізація активів» розумілися захоплення легального бізнесу з боку недобросовісних суб’єктів господарювання ще до відповідних судових рішень, що нівелювало роботу Нацагентства.
 
Тому найважливішою, на думку роботодавців, являється норма документу, яка забороняє продаж активів до обвинувального вироку суду (крім чітко визначених випадків, але теж виключно за рішенням суду). А власники активів отримали право самостійно подати завірене рішення суду про скасування арешту й повернення майна.
 
Не менш важливими є наступні норми документу:
 
- уточнення процедур прийняття активів в управління Національним агентством, зберігання та управління майном;
- уніфікація норм профільного законодавства та кримінального процесуального законодавства.
 
Відповідний Закон, разі його підписання Президентом, набуде чинності 1 листопада 2021 року. До того часу повинні будуть підготовлені зміни до кримінального процесуального законодавства.