Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація відновила участь у роботі Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

Ключовий пріоритет Федерації щодо реалізації Угоди про Асоціацію Україна – ЄС залишається незмінним – максимальне врахування інтересів національного бізнесу

4 жовтня під час чергового засідання Асамблеї Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС підтримано ініціативу Федерації про включення до складу сектору роботодавців Олександра Яворського, директора департаменту ФРУ.

Під час засідання Асамблеї розглянули підсумки діяльності Платформи у 2021-2022 роках, напрямки та основні завдання роботи, активізацію залучення громадянського суспільства до процесів євроінтеграції.

У рамках обговорень напрямків роботи Платформи на наступний період, зазначили, що в умовах викликів війни пріоритет Федерації щодо реалізації Угоди про Асоціацію Україна – ЄС залишаються незмінними – максимальне врахування інтересів національного бізнесу.

Зокрема, важливо продовжити

активну роботу із подальшого відкриття ринку ЄС для українських виробників,

створення сприятливих умов здійснення трансформації економіки до умов політики «Зеленого переходу»,

зберегти у 2023 році безмитний доступ українських товарів на ринок ЄС,

прискорити запровадження «промислового безвізу» та розширення сфер його застосування.

Довідково:

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) є частиною Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, що створена у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ПГС є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) - з іншої.

Платформа є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації.

І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

ПГС може надавати рекомендації Раді асоціації. Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди.

001

002

003

004